Róth Miksa és kora: 80 évnyi történet - Múzeumok Éjszakája az iparművész egykori otthonában

PROGRAMAJÁNLÓ

A 2024-es Múzeumok Éjszakáján a Róth Miksa Emlékház és Gyűjtemény fontos események, korszakalkotó felfedezések, hétköznapi pletykák és történelmi párhuzamok nyomába ered, hogy az érdeklődők megismerjék, milyen tényezők, körülmények alakították Róth Miksa korát, mi tette lehetővé a művész számára a kiteljesedést, legendás alkotásainak megszületését.

Élő történelem program idézi meg az 1914 előtti fővárost. Górcső alá veszik az 1865 és 1944 közötti időszakot szubjektív és interaktív vezetésekkel, valamint nemrég átadott idővonal segítségével. Fortepan vetítéssel, a ‘20-’30-as évek hangulatát idéző zenékkel, raktárakból kihozott, sosem látott műtárgyakkal varázsolják a múzeum épületébe és kertjébe azt az időszakot, amikor Róth Miksa a ma múzeumként működő ház falai között élt és alkotott.

Idén, Róth Miksa halálának 80. évfordulóján kísérletet tesznek arra, hogy új szemszögből ismertessék meg a művész életének eseményeit: hogy megértsük az okokat, amelyek életének jelentős állomásaihoz vezettek, és felismerjük, mekkora hatást gyakorolt rá a kor, amelybe született.

Kreatív alkotóműhely, élő múzeum program, interaktív tárlatvezetések, hangulatos kert, kézműves sör és sok-sok szuper program vár mindenkit a Róth család egykori otthonában, a Róth Miksa Emlékház és Gyűjteményben!

PROGRAMOK

◗ 16:00-18:00 Élményműhely különkiadás: linónyomda

◗ 16:00-20:00 Róth Műhely: Tervezz kiegészítőket!

◗ 18:00-19:00 Üvegben tükröződő város: élő történelem program

◗ 19:00-20:00 Nők a Csikágóból a századelőn: Szécsi Noémi tárlatvezetése

◗ 20:00-21:00 Üvegben tükröződő város: élő történelem program

◗ 20:45-0:00 Róth Miksa Budapestje: Fortepan képvetítés a kertben

◗ 21:00-22:00 A Róth Miksa-idővonal: interaktív vezetés

◗ 22:00-23:00 Üvegben tükröződő város: élő történelem program

◗ 23:00-0:00 Light it up! // Hivalkodó csillogás és rejtett részletek: zseblámpás tárlatvezetés

A Múzeumok Éjszakáján a múzeum kiállításai Múzeumok Éjszakája karszalaggal szabadon látogathatók. Június 22-én a múzeum 16 óra és éjfél között tart nyitva.

Részletes program és bővebb információ

A programok a Múzeumok Éjszakája hivatalos honlapján

emlékezet, gyűjtemény, iparművészet, kiadvány, látogató, műhely, téma
2024-06-14 07:00