Beporzók napja sátoraljaújhelyi Kazinczy Ferenc Múzeumban

TÉMA

2023-03-15 18:00

Idén március 10-én összesen 109 fő vett részt a PIM Kazinczy Ferenc Múzeumának beporzók napi programján Sátoraljaújhelyen. Egy mesés foglalkozás keretében ismerkedhettek a beporzók csoportjaival, fontosságával.

Az egyik kiállítótér szürke padlószőnyegét virágos, méhekkel és lepkékkel teli rétté varázsoltuk. Itt helyet foglalva beszélgettünk a beporzás fogalmáról. Szinte minden esetben csak a méhecskét tekintik beporzónak, és azért beporzó, hogy mézet ehessünk. Ebből kiindulva tényleg igen nagy jelentősége van a beporzók napjának.

A méhkirálynő című papírszínházas mesével még tovább mélyítettük az állat és ember kapcsolatának pozitív hatásait. Ezt követően a gyermek és felnőtt érdeklődők méhviasz lapokból készítettek gyertyákat, melyek illatukkal, látványukkal mindenki otthonában emlékeztető lesz a beporzók védelmére.

Fotók: Szoboszlay Marcell

Beporzók napja, látogató, #muzeumokajovoert, múzeumpedagógia, műhely, szervezet, téma, természettudomány
2023-03-11 18:00
látogató, múzeumpedagógia, néprajz, programajánló, természettudomány