Beporzók hónapja - Múzeumpedagógia a Néprajzi Múzeumban

PROGRAMAJÁNLÓ

2023-03-04 07:00

A kelenc, a kas és a méh
Foglalkozás óvodai-, iskolai csoportoknak

A Beporzók Napjához kapcsolódva, új foglalkozást kínálunk a tavaszi hónapokban. A Néprajzi Múzeum gazdag gyűjteményeiben szép számmal találunk a méhekhez, a méhészethez kapcsolódó tárgyakat és általuk jó példákat arra, hogy miért van a méheknek nem csak a természetben, hanem az ember életében is nagy szerepe. Ritkaságszámba menő méhkaptárak, és különleges archív felvételek segítségével, játékos formában követjük végig a méhek háziasításának és a méztermelésnek a történetét. A kiállítások tárgyainak megismerésén túl, amint az idő engedi és virágba borul a Néprajzi Múzeum tetőkertje, kipróbáljuk hogyan látnak a beporzó rovarok, hogy „szemszögükből” is lássuk környezetünket.

Ajánlott korosztály: 8-14 év (Foglalkozásainkat a korosztályi igényeknek megfelelően differenciálva tartjuk.)

Időtartam: 90 perc

Belépődíj: 1950 Ft/fő A foglalkozásokra előzetes bejelentkezés szükséges: muzeumpedagogia@neprajz.hu

Kérjük, hogy a program kezdete előtt negyedórával korábban érkezzenek!

Kedvencünk a méhecske
Program családoknak, nagyszülőknek és unokáiknak

A program tartalma azonos a megelőzővel kiegészülve Demjén Zsófia, a Fővárosi Állat- és Növénykert méhész-zoopedagógusának közreműködésével.

Időpont: 2023. március 10. pénteken 15-17 óra között

Belépődíj: 2000 Ft/fő (6 év alatt és 70 év felett a program ingyenes.)

A program létszáma korlátozott, ezért érdemes elővételben jegyet vásárolni. (Online a honlapon, vagy személyesen a helyszínen.)

2023-03-02 07:00
Beporzók napja, látogató, múzeumandragógia, múzeumpedagógia, programajánló, természettudomány
2023-03-03 07:00