Átadták az Éri-, a Pulszky- és a Balázsy Ágnes-díjakat!

KITÜNTETÉS

2024-04-17 12:00

A Pulszky Társaság évente adja át a kiemelkedő szakmai életutat elismerő Pulszky Ferenc-díjat, valamint a jelentős eredményt felmutató, negyven évnél fiatalabb szakemberek számára a Pulszky Károly-díjat. Ugyanekkor veheti át az Éri István-díjat az a szakember, aki ki hosszabb távon kiemelkedő és hatásában jelentős tevékenységet folytat a társaság munkája terén, lényegesen hozzájárulva a magyar múzeumügy fejlesztéséhez is. Hasonlóképp most derült ki, hogy ki veheti á a restauátorok közül a Balázsy Ágnes-díjat. A díj a kiírás alapján annak a restaurátornak adható, akik irányító, elméleti és gyakorlati munkájával jelentős mértékben hozzájárult a magyar műkincsállomány megmentéséhez, a múzeumokban őrzött tudás széleskörű társadalmi népszerűsítéséhez. Az idei kitüntetettek személyére 2024. április 17-án a Pulszky Társaság Magyar Mezőgazdasági Múzeumban megrendezett éves közgyűlésén derült fény.

Ezúton is gratulálunk az elismerésben részesített szakembereknek:

Éri István-díj: Hortiné Bathó Edit, a Jász Múzeum nyugalmazott igazgatója

Pulszky Ferenc-díj: Kalla Zsuzsa, a Petőfi Irodalmi Múzeum főigazgató-helyettese

Pulszky Károly-díj: Sóki Diána, lapunk szerkesztője és a Petőfi Irodalmi Múzeum múzeumpedagógusa, önkéntes-koordinátora

Balázsy Ágnes-díj: Császár Péter, a Damjanich János Múzeum restaurátora, Jász-Nagykun-Szolnok megyei állományvédelmi felelős

díj, Pulszky Társaság, restaurátor
2023-04-19 12:20