Árverés, támogatói est és gyűjtési akció Bartl József életműkatalógusáért - a szentendrei FMC felhívása

FELHÍVÁS

2024-07-16 07:00

Bartl József Munkácsy Mihály-díjas festőművész tiszteletére rendez életműkiállítást a Ferenczy Múzeumi Centrum 2024. szeptember 14-től a Szentendrei Képtárban, amelyet egy reprezentatív, 208 oldalas katalógus kísér. A kétnyelvű katalógus az első igazán átfogó kiadvány a művész munkásságáról. Tanulmányokkal, részletes életrajzi adatokkal és több mint 100 frissen fotózott, gondosan válogatott reprodukcióval tekinti át a teljes életművet.

A katalógus méltó emléket állít Bartl József művészetének, a múzeum azonban jelenleg csak az online megjelenést tudja támogatni. A magyarországi művészettörténet egyik jelentős alkotójáról készülő kötet nyomdaköltségét jótékonysági árveréssel és közösségi finanszírozással szeretnék összegyűjteni.

A gyűjtés július 10-én, a Faur Zsófi Galériában rendezett támogatói esten indult el. Bartl József jogörököse jóvoltából egy festményt és több szitanyomatot árverésre bocsátanak július 18-ig, de lehetőség van adománnyal is hozzájárulni a nyomdaköltségekhez.

Támogassa Ön is a katalógus létrejöttét!

– Online jótékonysági árverés Bartl József festményéből és szitanyomataiból a Darabanth Aukciósháznál, 2024. július 9. és 18. között;

– Pénzadomány banki átutalással

A hozzájárulásokat az alábbi bankszámlaszámra várják szeptember 30-ig:

Ferenczy Múzeumi Centrum – Gyűjtés alszámla
11784009-15440196-10140004

Támogatói est a Faur Zsófi Galériában. Köszöntőt mondott dr. Lauter Éva, a Ferenczy Múzeumi Centrum megbízott vezetője, Faur Zsófia galériatulajdonos és Deim Réka művészettörténész, a kiállítás kurátora és a katalógus szerkesztője

Fotó: Deim Balázs

Bartl József alkotásaira július 18-ig lehet licitálni a Darabanth Aukciósház online árverésén

Fotó: Deim Balázs

Borítókép:

Bartl József: Tulipán kékben, 1978 (részlet)

Fotó: Deim Péter

Egyetemisták a múzeumról, gyűjtemény, interjú, kiállítás, kortárs, látogató, múzeumandragógia, műhely, téma