A Néprajzi Múzeum és a Felelős Szülők Iskolája múzeumpedagógiai évnyitóra várja a pedagógusokat

FELHÍVÁS

2022-08-21 13:00

2022. augusztus 24-én, szerdán vár a Néprajzi Múzeum és a Felelős Szülők Iskolája közös szervezésében megvalósuló interaktív múzeumpedagógiai évnyitó. Nézzünk be a kulisszák mögé, gyűjtsünk programötleteket a következő tanévre, és fedezzük fel a kiállításokat a múzeumpedagógusok vezetésével.

A program betekintést nyújt a Néprajzi Múzeum jelenlegi és jövőbeli kiállításainak koncepciójába, legfrissebb múzeumpedagógiai kínálatába.

Kipróbálhatjátok a tárgyak játékos megismerésének egy-egy lehetséges módját, megoszthatjátok észrevételeiteket és bátran feltehetitek kérdéseiteket, tájékozódhattok a Felelős Szülők Iskolája éves programajánlatáról.

Időpont: 2022 augusztus 24. (szerda) 16 óra

Helyszín: 1146 Budapest, Dózsa György út 35.

Néprajzi Múzeum – MÉTA tér

Program:

15.30 – Regisztráció, érkezés

16.45 – Pedagógus Power, a Felelős Szülők Iskolája Tanár Klubjának tervei, újdonságai

16.05 – Ismerkedés a Néprajzi Múzeum leendő kiállításával (előadó: Dr. Szeljak György)

16.20 – A Néprajzi Múzeum foglalkozáskínálata óvodai- és iskolai csoportok számára

16.30 – Kávészünet

16.40 – Foglalkozásízelítők a kiállítóterekben

17.20 – Lezáró, kötetlen beszélgetés, múzeumlátogatás

A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött! A jelentkezéseket limitált számban tudjuk fogadni.

Regisztráció

Kezdjük együtt a tanévet a Néprajzi Múzeum nyitott kulturális terében, „ahol összeér a múlt a mával, a tudomány a tanítással, ahol kultúrák és generációk találkoznak és beszélnek egymással.”

MÉTA Múzeum – Élmény – Tudás – Alkotás

MÉTA Facebook

MÉTA Honlap

MÉTA foglalkozások