World Wide Petőfi - az MNM és a PIM közös pályázata közgyűjteményeknek

Petőfi mindenkié

2022-04-29 19:00

A Magyar Nemzeti Múzeum és a Petőfi Irodalmi Múzeum múzeumpedagógiai fókuszú, pályázatot hirdet közgyűjtemények számára online tárlatok létrehozására és kooperatív múzeumpedagógiai programok megvalósítására.

A pályázat célja

Petőfi „magyarrá tette a tájat”, az az érzésünk támadhat, hogy mindenhol járt, mindenhol kapcsolódik hozzá (ritkaság ha csak) egy történet. A pályázat célja, hogy a Petőfi bicentenáriumra működő, termékeny, elsősorban múzeumpedagógiai szakmai hálózatot hozzon létre, s így Petőfi valóban mindenkié lehessen.

A sikeresen pályázó közgyűjtemények létrehozzák saját online tárlatukat / tárlataikat a Thinglink platform segítségével és választott, Petőfihez kapcsolható műtárgyakkal, emlékekkel bekapcsolódnak egy – akár országhatárokon is átívelő – közös élő, online múzeumpedagógiai programokat kínáló, közgyűjteményi hálózat felépítésébe és munkájába.

A pályázat leírása

A pályázó közgyűjteménynek minden – legyen technikai vagy múzeumszakmai, módszertani – segítséget megadnak a Nemzeti Múzeum és a Petőfi Irodalmi Múzeum munkatársai, hogy létrehozzák saját online kiállításukat és azt feltöltsék számukra releváns tartalmakkal, illetve kapcsolódó programokat dolgozzanak ki.

A Thinglink fiók létrehozása, a 3D panorámafotók elkészítése, a tárlat véglegesítése nem igényel anyagi ráfordítást!

Az elkészült tárlatok választott elemeinek kiemelésével együtt olyan közös kiállítást hozunk létre, mely lehetővé teszi a kooperatív, élő, online vezetéseket.

A pályázat ütemezése

Május 9. pályázat beadásának határideje

Május 16. pályázatok elbírálása

Július 1. online tárlatok elkészülése

Nyári szünet

Szeptember közös élő online foglalkozások kidolgozása

Október foglalkozások meghirdetése

A MNM és PIM vállalása

• Technikai és szakmai támogatás minden résztvevőnek a virtuális tárlat, illetve az online múzeumpedagógiai programok létrehozásában.

• Egységes grafikai arculat biztosítása.

• Az együttműködés, illetve a létrejövő múzeumpedagógiai portfólió kommunikációja, népszerűsítése jellemzően honlapon és a social media felületeken.

• A projekt koordinálása.

A pályázó vállalása

• Egy – saját célok és igények mentén létrehozott – online kiállítás „felépítése”.

• Részvétel a közös online tárlat létrehozásában.

• Kooperatív élő, online múzeumpedagógiai foglalkozások tartása. (A foglalkozások gyakorisága a pályázó saját döntése, nincs elvárt „minimum”.)

• A cél eléréséhez nem anyagi forrásokra, mint inkább szakmai odaadásra van szükség. Mind a saját tárlat felépítése (anyaggyűjtéssel minimum 1 hónap), mind a közös online vezetések kidolgozása, portfólióvá alakítása (szintén minimum egy hónap) idő- és lelkesedés igényes folyamat.

Pályázati feltételek:

Legalább egy Petőfihez kapcsolódó tárgy (köztéri szobor, műtárgy, stb.).

Google forms jelentkezési lap kitöltése és elküldése a pályázati határidő lejárta előtt.

Referenciák

Milyen is egy Thinglink-tárlat?

A Magyar Nemzeti Múzeumban

A Petőfi Irodalmi Múzeumban

Milyen egy élő, online vezetés? Az alábbi YouTube videóból kiderül:

Március 15… de tényleg? Közös múzeumpedagógiai foglalkozás

Amennyiben bármi kérdése lenne, ne habozzon és írjon az alábbi email címre: mnm.pim.1848@gmail.com

Jelentkezés

kiállítás, múzeumandragógia, #muzeumozzaszobadbol, múzeumpedagógia, pedagógus, virtuális
2020-03-31 16:30
kiállítás, múzeum, múzeumandragógia, múzeumtörténet, virtuális
2020-09-30 18:00