Vaszary 150 - Élő MúzeumCafé Kaposváron

PROGRAMAJÁNLÓ

2017-10-04 10:00

Csütörtökön, azaz október 5-én 17 órától egy beszélgetésen vehetnek részt az Élő MúzeumCafé szervezésében Kaposváron a Vaszary Képtárban.

Színek, vonalak élete címmel (október 7-ig látható) kiállítással emlékezik meg Kaposvár híres festőművész-szülöttéről, Vaszary Jánosról, aki éppen 150 éve látta meg itt a napvilágot. A művész nevét viselő Vaszary Képtárban megrendezett tárlatban, a festő képei között az alkotóról, munkásságáról, a múzeum és a magángyűjtők együttműködésének fontosságáról, valamint Vaszarynak a város mai kulturális életében betöltött szerepéről kérdezzük vendégeinket.

A beszélgetés résztvevői:
Géger Melinda művészettörténész, a kaposvári Rippl-Rónai Múzeum főmuzeológusa, a kiállítás kurátora, dr. Gáspár Ferenc műgyűjtő és Jágerné Katona Zsuzsanna, a kaposvári önkormányzat kulturális tanácsosa.

Moderátor: Martos Gábor, az Élő MúzeumCafé-beszélgetések szerkesztője.

Időpont: 2017. októbr 5. 17:00

Helyszín: Kaposvár, Vaszary Képtár (Együd Árpád Művelődési Központ, Nagy Imre tér 2.)

A program ingyenesen látogatható.

A beszélgetést szokás szerint rögzítjük, és az a későbbiekben az
interneten megtekinthető lesz a www.muzeumcafe.hu weboldalon.

kiadvány, magazin, műhely, néprajz, szervezet, téma
2017-07-14 10:25