Vár a Vadászati Múzeum! - Nyári tábor Hatvanban

PROGRAMAJÁNLÓ

Szeretnéd tudni, hogy ki a baromfiudvar királya? Milyen egy igazi terápiás kutya? Kíváncsi vagy rá melyik erdei állat bundája a legpuhább? Esetleg kipróbálnád milyen az élet aganccsal a fejeden? Részt vennél egy izgalmas időutazáson egészen az őskorig? Nálunk mindez lehetséges! Gyere, és vakációzz a Vadászati Múzeum napközis táborában és éld át a csodát!

Az idei nyár során, egyhetes napközis táborokat, illetve számos témanapot szervez a hatvani Széchenyi Zsigmond Vadászati Múzeum.

Az első múzeumi napközis tábor 2020. június 22-26. között kerül megrendezésre, ahol Fekete István szereplőivel ismerkedhetnek meg a 7-11 éves gyerkőcök. A különböző napokon a múzeum kiállításaiban Tás és Kuri, Vuk és barátai, Lutra, Matula bácsi napjai, illetve Fekete István, mint vadász témakörökkel ismertetjük meg az interaktív foglalkozások keretén belül a résztvevőket.

A nyár folyamán a másik tábor 2020. augusztus 03-07. között várja az érdeklődő gyerkőcöket. Az egy hét során egészen az őskortól a napjainkig mutatjuk be, hogyan változott az állatok állománya a Kárpát-medencében, milyen fajok éltek itt, kik, akik már eltűntek, és kik azok, akik a jégkorszak óta itt élnek velünk. Emellett a vadászat fejlődésével, fontosságával és szerepével is megismertetjük a gyerekeket.

A nagy érdeklődésre való tekintettel az eredetileg meghirdetett két nyári napközis táboron túl, harmadik turnust is hirdetünk 2020. július 13-17. között. Éld át velünk Vuk, Tás, Lutra és társai világát.

A tábornapok során a kastélyunk díszudvarán rengeteg mozgásos játékkal, kézműves foglalkozással, mesével, drámajátékkal fűszerezzük az élményket. A gyerekekhez különleges vendégek is érkeznek, mint például Gréti a terápiás kutya és Szemi a terápiás nyuszi.

A táborban napi háromszori étkezést biztosítunk a gyermekeknek.

Tábor díja: 28.000 Ft/fő/hét (5500 Ft/fő/nap)

Testvérkedvezmény: 23.000 Ft/fő/hét (4500 Ft/fő/nap)

Júliusban minden kedden és csütörtökön múzeumi napközis témanapot tartunk. Egy itt töltött nap alatt igazi múzeumi élménnyel gazdagodhat a gyermek. Akik szeretnek újdonságokkal megismerkedni, szeretik az állatokat, a természetet, és érdeklődnek a környezetvédelem iránt, itt a helyük.

07.07. kedd – városi vadak (ovisoknak)
07.09. csütörtök– városi vadak (7-11 éveseknek)
07.14. kedd – erdeink élővilága (7-11 éveseknek)
07.16. csütörtök – erdeink élővilága (7-11 éveseknek)
07.21. kedd – halak és vízparti növények (ovisoknak)
07.23. csütörtök – halak és vízpart növények (7-11 éveseknek)
07.28. kedd – az év állatai (7-11 éveseknek)
07.30. csütörtök – az év állatai (7-11 éveseknek)

A tábornapi foglalkozások az ovisoknak 9-12 óráig, a 7-11 éveseknek 9-16 óráig tartanak. Az ovisokat reggelivel várjuk, a 7-11 éveseknek napi háromszori étkezést biztosítunk.

Részvételi díj: ovisoknak: 2500 Ft/fő/nap, 7-11 éveseknek: 5500 Ft/fő/nap

A nyári táborokkal és a témanapokkal kapcsolatban további információ:

vadaszati.muzeumpedagogia@gmail.com; 0637/541-900

látogató, múzeumi táborok, múzeumpedagógia, műhely, programajánló, természet
2020-06-03 07:00
múzeum, múzeumi táborok, múzeumpedagógia, programajánló
2020-06-16 07:00
felhívás, látogató, múzeumi táborok, programajánló, természet
2020-06-16 20:00