Utóemlékezet - kerekasztal-beszélgetés a Ludwig Múzeumban

MŰHELY

2023-05-30 07:00

A Ludwig Múzeum kerekasztal beszélgetést szervez Boris Lurie – Wolf Vostell: Művészet a soá után című kiállításban.

A holokauszt olyan törés, amely újraírta a kultúráról, a történelemről, az emberről korábban gondoltakat. A történtek után a nyelvnek és a művészetnek is a súlyos elapadás és hanyatlás állapotában kell megjelenítenie az elmondhatatlant. Vajon hallgassunk mindarról, amiről nem lehet beszélni (Wittgentstein, Adorno), avagy nem tehetünk mást, mint egyszerre több szájjal is beszélünk róla.

Időpont: 2023. június 9., péntek 17 óra

Résztvevők:
Sugár János képzőművész, MKE Intermédia tanszékvezető
Prőhle Gergely volt nagykövet, a Habsburg Otto Alapítvány igazgatója, az Evangélikus Egyház világi vezetője
Kurdi Imre irodalomtörténész, műfordító
Készman József művészettörténész, kulturális evangélista

A beszélgetést vezeti: Rózsa T. Endre művészeti író, szerkesztő

A Művészet a soá után című kiállítás alkotói, Boris Lurie (1924–2008) és Wolf Vostell (1932–1998) műfaji határokat átlépő, társadalomkritikus művei az ötvenes évek végétől radikálisan közelítettek a holokauszt témájához. Egy olyan időszakban, amikor a társadalom többsége igyekezett minél hamarabb túllépni a háború emlékén és a németek felelősségén, a két művész olyan formanyelvet kísérletezett ki, amely szembesítette közönségét ezzel a fájdalmas témával - sajátosan értelmezve, és görbe tükröt tartva a jólétben élő, feltörekvő társadalom veszélyes téveszméjének, amelynek – az ő szemszögükből – a művészet is alárendelődött.

Helyszín: 2. emeleti kiállítótér

Belépés: ingyenes, kérjük, regisztráljon ezen a linken.

Az esemény a Facebookon.

Borítókép:

Az év múzeuma, díj, gyűjtemény, kortárs, muzeológia, Pulszky Társaság
2020-10-01 07:00
képzőművészet, kiállítás, kortárs, látogató
2020-09-05 20:00
gyűjtemény, kiállítás, kortárs, látogató, tárgy
2021-09-14 20:00