Újra nyitva az Aeropark és a Kossuth Múzeumhajó!

ÚJRANYITÁS

A két közlekedéshez, utasforgalomhoz és technikatörténethez kapcsolódó speciális kiállítóhely, az Aeropark és a Kossuth Múzeumhajó - ha korlátozottan is, de - megnyitja kapuit.

2020. május 18-tól újra nyitva az Aeropark!
A népszerű repülős kiállítótér minden nap 9-től 18 óráig várja  a látogatókat, szombaton és vasárnap 60 perces tematikus sétákat is indít 10 fős csoportoknak.

Néhány jótanács a látogatóknak:

Belépőjegyét lehetőleg előre, online vásárolja meg!

Ha a pénztárban vásárol jegyet, fizetésnél lehetőség szerint használjon bankkártyát!

A családból, társaságból csak egy valaki álljon sorba!
A másfél méteres védőtávolságot kérjük gondosan betartani!
A látogatás során kövesse a gépek mellett elhelyezett jelzéseket és kollégáink instrukcióit!

A hétvégétől már újra fogadja látogatóit a Kossuth Múzeumhajó!

Az egyedülállóan jó állapotban fennmaradt gőzhajó több, mint száz éve, 1913-ban épült az újpesti Ganz-Danubius hajógyárban, a Magyar Királyi Folyam- és Tengerhajózási Rt. részére. Hosszú évek és többszöri névváltoztatás után 1984-től tartozik múzeumunk gyűjteményébe. A hajót a fokozatosság jegyében vehetik ismét birtokba az érdeklődők: egyelőre a hétvégeken látogatható, majd lépésről lépésre tervezzük a teljes hajó megnyitását.

A Múzeumhajó 2020. május 23-án, szombaton reggel 10 órától látogatható!

gyűjtemény, helytörténet, ipari örökség, programajánló, természet, történelem, újranyitás
2020-05-14 19:00
állományvédelem, emlékezet, felhívás, fénykép, ipari örökség, örökségvédelem, tárgy
2020-05-15 20:00