Sztereó: Kutya vagy, vagy farkas vagy?! - Bélaműhely kórusimporvizáció és UH Fest 2023 a Kassák Múzeumban - 2023. május 31. / június 3.

PROGRAMAJÁNLÓ

2023-05-29 20:00

Ritmus és kórusjátékok a Bélaműhellyel és Kovács Petra komplex művészetterapeuta közreműködésével. A zenésztársak és a kórustagok összehangolódása érdekében improvizációs játékokat játszunk.

Szabályokat alkotunk és kikísérletezzük, hogy egy-egy kis változás, ötlet hogyan változtatja meg a zenei élményt, a közös hangzást. Mindezt azért, hogy végül szavalókórussá alakulva a Bélaműhely zenészeivel és hangszereivel, valamint a KARMESTERJÁTÉK segítségével megzenésíthessük Petőfi és az ál-Petőfik verseit.

A részvevők maguk döntik el, hogy a karmester, ÜVÖLTŐ FARKAS vagy SZAVALÓ KUTYA szerepében kapcsolódnak be a közös játékba.

A programot 8-10 éves kortól ajánljuk!

program alatt 11:00-tól Csatlós Judit kurátor tárlatvezetést tart a Hangszínek - Új zene a történeti avantgárdban című kiállításban.

Időpont: 2023. június 3., 10:00 – 13:00

Helyszín: Kassák Múzeum, 1033 Budapest, Fő tér 1. (Zichy-kastély)
Regisztráció: kassakmuzeum@pim.hu

Belépőjegy: 1500 Ft/fő
Családi jegy: 2500 Ft

UH FEST 2023 a Kassák Múzeumban: Tárlatvezetés Csatlós Judittal és Bartók Györggyel a 'Hangszínek...' című kiállításon

Csatlós Judit kurátor, muzeológus tárlatvezetés keretében bemutatja a Hangszínek: új zene a történeti avantgárdban című kiállítás koncepcióját, majd Bartók György zeneszerző, népművelő, a Tilos Rádió szerkesztője beszél arról, hogyan kapcsolódik mindehhez John Cage, a Fluxus, a 180-as Csoport, az Új Zenei Stúdió és Szombathely.

A közel három órás programra maximum 40 főt várunk, ezért a programon való részvétel regisztrációhoz kötött.

Időpont: 2023. május 31., 18:00 – 21:00
Helyszín: Kassák Múzeum, 1033 Budapest, Fő tér 1. (Zichy-kastély)

Regisztráció: kassakmuzeum@pim.hu

A program az UH Fest és a Kassák Múzeum, illetve a SHAPE+ program együttműködésben, a Creative Europe Programme of the European Union társfinanszírozásában jön létre.

Az UH Fest egyike azon 2001 óta működő magyarországi kezdeményezésnek, melyet a kalandvágy vezérel: új utakat, kifejezésmódokat kereső zenészek és a felfedezésekre, meglepetésekre nyitott közönség találkozóhelye. Az UH Fest, UH Est és UH Demo események szervezője a non-profit alapon, önkéntesek segítségével működő Ultrahang Alapítvány.

kiállítás, látogató, programajánló, téma, természettudomány
2023-02-21 18:00
kiállítás, művészet, programajánló
2023-04-19 12:00