Szakrális térré alakult a Kass Galéria

Móra Ferenc Múzeum
2018-09-10 19:00

Dömötör Mihály fotóművész kereszteket ábrázoló fényképeiből nyílt kiállítás a szegedi Kass Galériában. Az ötven fekete-fehér alkotás az elmúlt harminc évben készült – a képeknek köszönhetően egyfajta szakrális térré alakult át a kiállítóhely. A tárlat szeptember 7-én, pénteken nyílt meg.

„Az első keresztet harminc éve, a szamosújvári templom udvarán egy eldugott sötét sarokban találtam” – mondja a művész a keresztek fényképezésének történetéről. A lepattogzott festékű keresztet az építési hulladékok közül hozta ki, és fénybe állítva fotózta le. Innentől kezdve folyamatosan foglalkoztatta a keresztek sorsa és megjelenési formájuk gazdagsága.

Dömötör Mihály „Keresztparafrázisok – A XII. Stáció” című kiállítása szeptember 7. és október 7. között látogatható. A tárlaton szeptember 21-én tart tárlatvezetést a fotóművész.