#StopWar - fotókiállítás Ukrajnáért a szentendrei Ferenczy Múzeumi Centrumban

KIÁLLÍTÁS

2022-03-09 19:00
Az Odesszai Fotónapok Fesztivál szervezői a nemzetközi fotográfiai szakmai közösség támogatását kérik, hogy a saját eszközeikkel álljanak ki Ukrajna mellett. Mutassák meg azokat a képsorokat kiállításokon, fesztiválokon, amelyek hitelesen számolnak be az orosz invázióról. A Ferenczy Múzeumi Centrum és a PhotoLab kiállítótér elkötelezett a dokumentarista fotográfia iránt, és hisz abban, hogy a fotó a valóság megmutatásának egyik erőteljes eszköze.

A szabadság gesztusai című kiállítás a békére és szabadságra való törekvést, valamint az emberi méltóság fontosságát mutatja be humanista fotográfiák által. Bácsi Róbert László képsorozatai mellett, most helyet kapnak a kiállítótérben az Ukrajnában zajló háború képei is.

Hölvényi Kristóf: A kijevi Ohmatdyt Gyermekkórházban anya és gyermeke az óvóhelyen. Kijev, 2022. március 2.

Ezzel szeretnénk kifejezni szolidaritásunkat és támogatásunkat az Ukrajnában élők felé, valamint elítélni az agresszió minden formáját.

A illusztrációként szolgáló fotók Mikhail Palinchak ukrán, valamint Hajdú D. András és Hölvényi Kristóf magyar fotográfusok felvételei, melyek 2022. február 24. és március 6. között készültek Ukrajnában.

Köszönjük a kiállítás megvalósításához nyújtott segítséget az Odesszai Fotónapok Fesztiválnak és Kateryna Radchenko kurátornak valamint a fotográfusoknak.

A kiállítás megtekinthető 2022. március 10-27 között, csütörtöktől vasárnapig 10 és 18 óra között.

A belépés ingyenes.

Helyszín: Ferenczy Múzeumi Centrum, PhotoLab, Vajda Múzeum
2000, Szentendre, Hunyadi utca 1.

Amennyiben támogatni szeretné a háború sújtotta területen lévő kijevi gyermekkórházat, az alábbi linken keresztül megteheti:
Mikhail Palinchak: A kijevi TV-torony környezete a bombázás után. Kijev, 2022. március 2.

#StopWar

Організатори фестивалю Odesa Photo Days звертаються до міжнародної професійної фотоспільноти з проханням стати на захист України: показувати на виставках і фестивалях фотографії, які достовірно повідомляють про російське вторгнення.

Музейний Центр Ференці та виставковий простір Photolab присвячені документальній фотографії та вважають, що фотографія є одним з потужних інструментів для відображення реальності.
Виставка «Жести свободи» через гуманістичну фотографію демонструє прагнення до миру і свободи, а також важливість людської гідності. Окрім серії Роберта Ласло Бачі, зараз у виставковому просторі експонуються зображення війни в Україні. Цим ми хочемо висловити нашу солідарність і підтримку українському народу та засудити всі форми агресії.

#StopWar

The organizers of the Odesa Photo Days Festival ask for the support of the international professional photographic community to stand up for Ukraine through their own means, and use their exhibitions and festivals to show images that give a reliable account of the Russian invasion.

The Ferenczy Museum Centre and the exhibition space PhotoLab are committed to documentary photography, and believe that photography is a powerful instrument to show reality. The exhibition, Gestures of Freedom explores the aspiration for peace and freedom, as well as the importance of human dignity, through humanist photography. In addition to Róbert László Bácsi’s series of photos, the exhibition space now also features images of the ongoing war in Ukraine. This is our effort to show solidarity and support to the people of Ukraine and to condemn all forms of aggression.

Borítókép:
Hajdú D. András /NRK: Lembergi vonatállomás. Emberek ezrei menekülnek Ukrajnából. Lemberg, 2022. március 6.

örökségvédelem, szervezet, téma
2022-03-08 07:35