Simon Jolán lesz a BGM Esti Extra főszereplője

PROGRAMAJÁNLÓ

2018-01-17 09:00

Januárban ismét a Kassákizmus kiállítások kerülnek főszerepbe az Esti Extra programsorozatban. Január 18-án csütörtökön 18 órától Simon Jolán első szavalóestjének verseiből készült előadással, Kemény Zsófi szubjektív tárlatvezetésével, kerekasztal beszélgetéssel várja az érdeklődőket a BGM Esti Extra a Bajor Gizi Színészmúzeumban.

A januári BGM Esti Extra programjának középpontjában Simon Jolán, Kassák Lajos élettársa, sőt alkotótársa áll. Az est programjai Simon Jolán személye, munkássága és Kassák Lajos melletti, a MA-kör munkájában betöltött szerepe köré szerveződnek. Az est célja, hogy kemelkedhessen Simon Jolán Kassák Lajos árnyékából. Tevékenységén keresztül a női művészek és a magyar avantgárd kapcsolata kerül előtérbe.

Kassákizmus 3. Új dráma, új színpad. A magyar avantgárd színház kísérletei
18.00 – Simon Jolán első szavalóestjének verseiből nyújt válogatást Havas Judit előadóművész

19.00 – Szubjektív tárlatvezetés – vendég: Kemény Zsófi költő, író, slammer

20.00 – Beszélgetés Simon Jolánról és a női művészek magyar avantgárdban betöltött helyéről

A beszélgetés résztvevői: Dobó Gábor, irodalomtörténész (PIM–Kassák Múzeum), Gajdó Tamás, színháztörténész (PIM–OSZMI), K. Horváth Zsolt, társadalomtörténész (ELTE BTK)
A beszélgetést vezeti: Földes Györgyi, irodalomtörténész (MTA BTK, Irodalomtörténeti Intézet)

Belépő: 1000 Ft/fő

Bővebb információ érhető el itt.

További januári Esti Extra programok:

január 25. Kassák Múzeum Kassák Esti Extra
január 31. PIM Esti Extra