Plakátok az utcákon. Király, elnök, kormányzó. 1918-1921 - Kiállításmegnyitó és gyűjteményi katalógus bemutató

PROGRAMAJÁNLÓ

A Hadtörténeti Múzeum a 100 éves évfordulók sorát követve 2020. január 31-től új időszaki kiállítással jelentkezik. Az első emeleti folyosószakaszon bemutatásra kerül a Múzeum gyűjteményében őrzött, 1918. október és 1921. között kiadott grafikai és szöveges falragaszok egy része. A változatos tartalommal válogatott plakátok közvetítésével a XX. századi magyar történelem eseményekben gazdag, sorsfordító néhány éve elevenedik meg.
A kiválasztott több mint 40 darab eredeti grafikai plakát, valamint a hirdetőoszlopokon bemutatott falragaszok betekintést nyújtanak a korabeli események, a fennálló politikai erők propagandája, a hazai plakátművészet jellemzői, az ismert vagy ismeretlen művészek alkotásai közé.
A kiállítás anyaga katalógus formájában is megjelenik!

A kiállításmegnyitóval egybekötött kötetbemutató időpont: 2020. január 31. 11 óra
Helyszín: HM Hadtörténeti Intézet és Múzeum, Díszterem
(1014 Budapest, Kapisztrán tér 2-4. II. emelet)

A megjelenteket köszönti: Dr. Kovács Vilmos ezredes, a HM Hadtörténeti Intézet és Múzeum parancsnoka