Ötvenöt – Síró Lajos fotográfus kiállítása

2019-11-27 16:30

Síró Lajos (Hajdúnánás, 1964) fotóművész személyes fénynyomatai, szám szerint ötvenöt szubjektív birtokba vett tű-pontos pillanat, alapos, patikamérlegen kimért, mesteri műgonddal tőrbecsalt illúzió. Az exponálás pillanatában sajátosan katalogizált tárgyak, szögek, tojáshéj, papírhajók, számára fontos és meghatározó emberek, rokonok, barátok, ismerősök képei. Ötvenöt fragmentum az alkimista albumából, a körülötte összesűrűsödött térből, mely töredezettségben is ámulatba ejt. S nemcsak a kiveszni látszó kézműves fotográfiai technikák egy ritka mestere sejlik fel e képek fénypászmái mögött, hanem a szorgalmasan katalogizáló, játékos ember, aki az expozíció tökéletesítésével próbálja maga számára megragadni a lehetetlent, az ujjai közül folyton kicsorduló időt.
Az ötvenötödik születésnapját ünneplő fotográfus kiállításfolyamának első állomása a debreceni b24 Galéria volt. Ez követte Tiszaújvárosban a Derkovits Művelődési központ, és most november 28-tól a Miskolci Galéria.

megnyitó 2019. november 28. 17:00

a kiállítást megnyitja | Orosz Csaba

a kiállítás bezárása | 2020. január 11.

cím | Miskolci Galéria Rákóczi-ház (3530 Miskolc, Rákóczi u. 2.)

web | http://www.miskolcigaleria.eu/siro-lajos-otvenot/

képzőművészet, kiállítás, látogató