Őszi Gombafesztivál - Itt a gombaszezon kellős közepe, rendezzünk együtt gombakiállítást!

PROGRAMAJÁNLÓ

Hozz magaddal minél több vadon termő gombát a Magyar Természettudományi Múzeumba! A helyszínen meghatározzuk és kiállítjuk őket, a neved pedig felkerül a kiállítás „dicsőségtáblájára”. Nevezd be gombaszépségversenyre a legmutatósabb gombákat. Ismerd meg a leggyakoribb ehető és mérgező gombákat. Tanulmányozd mikroszkópok segítségével a nagygombák szabad szemmel nem látható bélyegeit (spórák, hifák). Szeretettel várunk!

A Magyar Természettudományi Múzeum a Magyarhoni Gombász Egylet (MHGE) ajánlására 3 napos gombafesztivált rendez.

Időtartam: 2020. október 16-17-18. 10.00-18.00

Helyszín: Magyar Természettudományi Múzeum, 1083 Budapest, Ludovika tér 2-6., Kupolacsarnok

A programot vezetik: Vasas Gizella és Locsmándi Csaba, valamint segítőik.

A program rövid leírása:

1.) Gombaszépségverseny
A gombaszépségversenyre a helyszínen lehet benevezni, legkésőbb vasárnap 16 óráig. A nyertes kiválasztása:közönségszavazás útján történik. Vasárnap 16 órakor kerül sor az urnabontásra és a szavazatok megszámlálására. Eredményhirdetés: 17.00

2.) Gombaismeret dióhéjban (konzultáció)
Látogatóink érdekességekkelés hasznos tudnivalókkal gazdagíthatják ismereteiket a vadon termő gombákról.

3.) Nagygombák mikroszkóp alatt
Látogatóink Olympos mikroszkóp alatt is szemügyre vehetik a gombákat, továbbá a gombaspórákból, hifákból preparátumot készíthetnek, melyeknek kivetítjük a mikroszkópos képét.

4.) Rendezzünk együtt gombakiállítást!
A gombaszezon kellős közepén járunk. A látogatóink által behozott vadon termő gombákat a helyszínen meghatározzuk és kiállítjuk.

Társszervezőnk a Magyarhoni Gombász Egylet.

Borrítókép: Világító tölcsérgomba; fotó: Locsmándi Csaba

kiállítás, látogató, természet, természettudomány
2020-10-12 16:00
emlékezet, fénykép, kiállítás, látogató, történelem