EN facebook

Múzeumok a minőségi szakképzésért

KÉPZÉS

A kompetenciafejlesztés múzeumi támogatása, a múzeumpedagógusok, intézményvezetők szemléletformáló, ismeretbővítő, gyakorlatorientált képzése, a szakképzésben résztvevő tanulók felzárkóztatása, valamint a tehetséggondozás és a pályaorientáció támogatása céljából tart 30 órás ingyenes továbbképzést 2017. november 20-23. között a Szabadtéri Néprajzi Múzeum Múzeumi Oktatási és Módszertani Központ.  

A Múzeumi és könyvtári fejlesztések mindenkinek EFOP-3.3.3-VEKOP-16-2016-00001 c. projekt keretében kidolgozott, „Múzeumok a minőségi szakképzésért - A szakképzés támogatása múzeumi, kreatív iparági és az élethosszig tartó tanulás kompetenciáit fejlesztő foglalkozásokkal” címet viselő akkreditált továbbképzés idén először kerül megrendezésre. A szervezők november 13-ig várják a témában érintett ismeretátadási feladatokat ellátó múzeumi szakemberek jelentkezését.

A 22 elméleti és 8 gyakorlati órából álló négy napos képzés résztvevői megismerkednek a hazai szakképzés történetével, a szakiskolai tanulók - mint múzeumi célcsoport – sajátosságaival, s mindezzel összefüggésben a szakiskolai tanulók és a muzeális intézmények közötti kultúraközvetítés újszerű lehetőségeivel. A szakmatörténeti, szakmákhoz kapcsolódó kompetenciafejlesztésre irányuló, illetve a kreatív iparágat is érintő előadások során a résztvevők számos sikeres hazai jó gyakorlatba is betekintést nyerve inspirálódhatnak.

A képzést elvégezve a résztvevők képessé válnak hozzájárulni ahhoz, hogy muzeális intézményük tanulás iránti motivációs helyszínként működhessen, és ezáltal elősegítse az egész életen át tartó tanulást, a pályaorientációt, a korai iskolaelhagyás arányának csökkentését a szakiskolások körében.

A képzésen elsajátított ismeretek olyan interdiszciplináris múzeumi programok kidolgozásához is kulcsot adnak, melyek a kreatív ipar – például a vizuális művészet, előadó művészet, dizájn, építészet - területén tevékenykedő vállalkozásokkal, szervezetekkel, közép- és felsőfokú oktatási intézményekkel együttműködésben valósíthatóak meg.

A képzés elméleti részére Szentendrén, a Szabadtéri Néprajzi Múzeum Csilléry Klára Oktatóközpontjában kerül sor, a gyakorlati óráknak pedig a Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum, valamint az Óbudai Múzeum Goldberger Textilipari Gyűjteménye ad inspiráló helyszínt.

 

További információ: 

Mondok Ágnes

oktatásszervező

Telefonszám: +3630/322-4243

E-mail: mondok.agnes@sznm.hu

 

Jelentkezés 2017. november 13-ig az alábbi űrlap kitöltésével:
https://goo.gl/forms/rWEhzOa7wcO2Qfm82

 

 

képzés, konferencia, programajánló, Pulszky Társaság, szervezet
2017-10-02 13:00