Mit tehetnek a múzeumok a sokféle kötöttség és elvárás mellett/ellenére? - 2023.02.07., MKVM - a Párbeszédben beszélgetéssorozat záróalkalma

FELHÍVÁS

Elérkeztünk a Párbeszédben - a múzeumi világ szereplői sorozat ötödik, egyben záró alkalmához, amelyet 2023. február 7-én tartunk Budapesten a Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeumban. A beszélgetésre a korábbi beszélgetésekből hívtunk meg egy-egy résztvevőt, akikkel most kísérletet teszünk arra, hogy szintetizáljuk az eddig hallottakat.

Mit tehetnek a múzeumok a sokféle kötöttség és elvárás mellett/ellenére? - intézményvezető, fenntartó-KIM, közönségkapcsolati munkatárs, turisztikai cég vezetőjének bevonásával a sorozat konklúziójaként a beszélgetőpartnerek a múzeumok fejlődésének, együttműködéseinek legfőbb lehetőségeit foglalják csokorba.

Beszélgető és gondolkodó társaink:

- Felbermann Judit, Közönségkapcsolati és Szervezési Főosztály vezetője, Budapesti Történeti Múzeum

- Káldi Emese, Imagine Budapest vezetője

- dr. Ringer István, igazgató, Kazinczy Múzeum (Sátoraljaújhely)

- dr. Szende László, Kulturális és Innovációs Minisztérium - Múzeumi Főosztály, főosztályvezető

A beszélgetést moderálja: Csordás Izabella PCC és Mácsai Ágnes

Mi volt a beszélgetőpartnerek megélése a korábbi beszélgetésben? Milyen kötöttségek a legbénítóbbak a múzeumok működtetése és megújítása kapcsán? Hogyan tud befogadó/elfogadó/nyitott/érdeklődő maradni a múzeumi szakma befelé, a saját munkatársak felé, (és kifelé a társadalom/társszakmák/politika irányába)?

Többek között ezekre a kérdésekre is keressük majd a választ beszélgetőtársainkkal és a közönség soraiban ülőkkel is.

Várunk minden olyan múzeumi területen dolgozó munkatársat vagy a múzeumi területen partnert kereső szervezetet, akik nyitottan állnak az együttműködésekhez, szeretnének a korábbi gyakorlataikon változtatni és új hangokat meghallani.

A programon való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Az első 40 jelentkezőnek tudjuk biztosítani a részvételt.

A regisztráció ezen az űrlapon lehetséges!

Helyszín: Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum (1036 Budapest, Korona tér 1.)

Időpont: 2023.02.07. 13:00-17:00 óra

Program:

13:00-13:10 Érkezés, regisztráció

13:10-13:25 Előző alkalmak összefoglalása

13:25-14:55 BESZÉLGETÉS - Mit tehetnek a múzeumok a sokféle kötöttség és elvárás mellett/ellenére?

14:50-15:15 SZÜNET

15:15-16:40 WORKSHOP - A különféle szempontok mérlegelése (Edward de Bono A hat gondolkodó kalap c. munkája alapján)

16:40-17:00 ZÁRÁS - összefoglalás, reflexiók a sorozatra

Visszajelzés a programsorozat egy korábbi workshop-járól

A beszélgetést és a workshop-ot vezeti Csordás Izabella (MúzeumOD) és Mácsai Ágnes (Kulturális értékelés)

A sorozat eddigi beszélgetései itt nézhetők vissza.

Az esemény szervezője a Múzeumok és Látogatók Alapítvány.

Támogató: NKA

felhívás, muzeológia, műhely, programajánló, szervezet
2022-10-03 07:00
felhívás, látogató, múzeumi marketing, műhely, virtuális