Ahogy pár napja hírt adtunk róla, októberben elindul a Lépcsőszeminárium, egy 5+1 részes beszélgetés-sorozat, amely a múzeumok és felsőoktatás lehetséges kapcsolódási pontjaira fókuszál. A változás lépcsőfokait ezúttal öt kulturális intézmény – a Kassák Múzeum, a Ludwig Múzeum, a Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum, MNM Semmelweis Orvostörténeti Múzeum, Petőfi Irodalmi Múzeum – járják be. A szervezésben résztvevő Múzeumi Oktatási és Módszertani Központ aktuális kutatásához kapcsolódva a programsorozat egy szakmai nappal is kiegészül. A Lépcsőszeminárium része a Múzeumok Őszi Fesztiváljának.
A második lépcső | Október 8.
Október 8-án a Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum Tanulmánytárába várják az egyetemi hallgatókat, a felsőoktatás szakértőit és a múzeumi munkatársakat, hogy az időmérés izgalmas lehetőségeiről, kérdéseiről, az idő fogalmáról gondolkodjanak közösen. Az eseményen korlátozott létszámban vehetnek részt az érdeklődők. Az előzetes regisztrációt a lepcsoszeminarium@gmail.com címre várják a szervezők.
A beszélgetés résztvevői ezúttal Bán András, Elek Ágnes múzeumpedagógusok, Domonkos Csaba, a múzeum muzeológus munkatársa, dr. Frisnyák Zsuzsa a Bölcsészettudományi Kutatóközpont tudományos főmunkatársa. Moderátorként Nagy Anikó beszélget velük arról, mikor és hogyan változott az időérzékelésünk? Hogyan változott az időmérés? Mi mindent befolyásol(t) az emberiség történetében, életében?
A tárgy, amiből a beszélgetés kiindul ezúttal egy tudományos szerkezet, Mayr Gyula világórája:
A Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum Műszaki Tanulmánytárában az óráról, mint időmérőről beszélgetünk, arról, hogy az idő fogalma hogyan változott, és mennyire változtatta meg a mindennapi életünket, mennyire határozza meg, befolyásolja a napi rutinunkat, a munkavégzést, a közlekedést.
Esemény: ITT
Regisztráció: lepcsoszeminarium@gmail.com
Cím: 1117 Budapest, Prielle Kornélia u. 10.