A kiállítás az Archivum közel harmincéves történetének első gyűjteményes kiállítása, amelyen a szerteágazó anyagból válogatott dokumentumok egymásra rétegződő történetekké állnak össze, felölelve a hidegháború korszakának és az azt követő időszaknak a főbb történelmi eseményeit, ugyanakkor betekintést nyújtva a hétköznapi emberek mindennapjaiba is.
A kiállításon többek között a Szabad Európa Rádió/Rádió Szabadság Kutatóintézet gyűjteményéből származó, eddig nem látott anyagok szerepelnek, így a rádió magyar adásának könnyűzenei műsorához, a Teenager Partyhoz írt levelek, valamint a rádiók belső működését bemutató fotók. Szamizdat anyagok, például Dalos György 1985 című regénye is megtekinthető a tárlaton, Rajk László eredeti illusztrációival.
Kiterjedt audiovizuális gyűjteményünk számos anyagát is bemutatjuk, többek közt a Fekete Doboz Alapítvány által készített, a magyar rendszerváltás főbb eseményeit dokumentáló videókat, valamint a Privát Fotó- és Filmalapítvány amatőrfilmjeit, amelyek a 20. század szinte egészének magyarországi magántörténelmébe engednek betekintést.
A nagy történelmi eseményekkel kapcsolatos anyagokat olyan földhözragadtabb, személyes elbeszélések egészítik ki, mint a Szovjetunióból a Szabadság Rádiónak küldött levelek, vagy Lukács György filozófus feleségének, Bortstieber Gertrúdnak a rajzai, aki a családjának az 1956 utáni romániai száműzetésből küldött leveleihez mellékelte képeit, amelyek most először láthatóak a nyilvánosság előtt.
A tárlat 2024. augusztus 25-ig látogatható.