A fővárosi nagy múzeumok sikerei és problémái a legtöbb esetben kitakarják a vidéki intézmények eredményeit. A MúzeumCafé legfrissebb lapszáma azokra a nem Budapesten létrejött kiállításokra, projektekre hívja fel a figyelmet, amelyek a közelmúltban születtek, és méltán számíthatnak több figyelemre, elismerésre.
Berényi Marianna Végh Katalin projektvezetővel beszélgetett a vidéki és határainkon túli múzeumokat támogató Magyar Géniusz Program létrejöttéről, folyamatáról és eseményeiről. A részletesebben ismertetett kiállítások, projektek a szerzőkkel és a megvalósulás helyszínével: Feketevár virága (Szalontai Csaba, Tari László Múzeum, Csongrád), Ezt látták a csillagok (dr. Tárnoki Judit, Damjanich János Múzeum, Szolnok), A nógrádi ember az évszázadok sodrában (Fodor Miklós, Dornyay Béla Múzeum, Salgótarján), Újratöltve (Pisztora Zsófia, Rippl-Rónai Múzeum, Kaposvár), új állandó kiállítások Békésben (Basics Beatrix, Munkácsy Mihály Múzeum, Békéscsaba, Ladics- és Máriás-ház, Gyula), „Ezek a képek mind beszélnek” (ifj. Gyergyádesz László, Kecskeméti Katona József Múzeum), Népek találkozása a mohácsi Dunánál (dr. Hasanovic-Kolutácz Andrea, Kanizsai Dorottya Múzeum, Mohács), a Liebmann- és Enyedi-fényképgyűjtemény feldolgozása (Hegedűs Anita, Móra Ferenc Múzeum, Szeged), Egy város ezer arca (Ringer István, Kazinczy Ferenc Múzeum, Sátoraljaújhely), A tudomány malma (Illés Péter, Savaria Múzeum, Szombathely), Emlékgép (Tóth G. Péter és L. Karsai Henriett, Laczkó Dezső Múzeum, Veszprém).
Emellett Major Eszter Anna Shah Gabriellával, a salgótarjáni Dornyay Béla Múzeum igazgatójával készített interjút, Farkas Zsuzsa pedig a mosonmagyaróvári Hansági Múzeum kiállítása kapcsán elmélkedett Győr első fényképészéről, Skopáll Józsefről.
A Szemlében Gréczi Emőke ismerteti a miskolci Herman Ottó Múzeum 125. évének jubileumi kötetét, Magyari Márta pedig Gecse Annabella Szolnoki viselet című könyvét mutatja be.
A Híreket Magyar Katalin szerkesztette, a lapterv Pintér József, a korrektúra Szendrői Árpád munkája.