Magyar tervezőkkel erősít a Ludwig Múzeum shopja

2017-12-03 16:30

Felfrissített enteriőrrel és majd harminc dizájner tárgyaival készül az ünnepekre Magyarország első számú kortárs képzőművészeti múzeuma.

A Ludwig Múzeum már a kezdetektől küldetésének tekinti a kortárs képzőművészet szélesebb körű megismertetését. A nemrég megújult múzeumi shop kínálatához a múzeum gyűjteményéhez és időszaki kiállításához kapcsolódó saját kiadású kiadványok, művészeti albumok és képzőművészeti témájú magazinok mellé most hazai dizájnerek minőségi ajándéktárgyai is csatlakoztak. A gondosan válogatott szelekcióban közel harminc tervező tárgyai kaptak helyet, amelyek között divatkiegészítők, lakberendezési tárgyak és más egyedi és kisszériás termékek szerepelnek.

A múzeum shop kihagyhatatlan célpont az ajándékbeszerzések során, hiszen a karácsonyi meglepetések mellett ünnepi képeslapok és dekorációk is beszerezhetők a Ludwigban!

Malinovka noteszekkel, határidőnaplókkal és képeslapokkal, a Blacklist szintén papírtermékekkel, valamint betonékszerekkel van jelen. Több márka kínál ékszereket, többek között a speciális felületkezelési technikákkal dolgozó Ilyés Juli, de kaphatók a Karman Jewelry-nek a Bauhaus esztétikájára építő EVOKE kollekciója, a Personal Perception minimalista formanyelvet követő üveg, fa és fémékszerei, az Artkores szertelen újrahasznosított darabjai és zsanettkincses valamint a MOHA design betonékszerei is. Hidasi Zsófi egyedileg festett Blue Hour neszesszerei és különböző színű shopperei mellett a nemrégiben alakult Sertees teljes bőrből készült táskakollekciója is elérhető a múzeumshopban. A MOHA design beton faliórákkal, gyertyatartókkal, a zsanettkincses pedig mécsestartókkal és apró kaspókkal színesíti a felhozatalt. A Kezemura a Ludwig Múzeum felkérésre gondolta újra a már védjegyévé vált színes geometrikus kerámiákat, és egy letisztult, fehér, szinte márványos hatású kollekciót készített. Kifejezetten gyerekekhez szólnak a Freshka Design kézzel horgolt figurái, az Issi varrott babái és állatai, az Eperfa tömörfajátékai, illetve a JÖF kártyái.

A múzeum fontosnak tartja a szorosabb együttműködést tehetséges hazai alkotókkal, ezért időről időre frissíti exkluzív, kifejezetten a Ludwig számára készült ajándéktárgyainak körét is. Egy ilyen közös gondolkodás eredménye az Ostástkának a múzeum számára készült csészesorozata, amelynek darabjaira a gyűjteményben található négy művész (Gerhes Gábor, Pablo Picasso, Andy Warhol és Tom Wesselmann) alkotásainak „ostástkás” átirata került.

A múzeum shopban a karácsonyi ajándéktárgyak mellett képeslapok és dekorációs papírtermékek is kaphatók.

A shopban található márkák:

• Artkores
  • Urban Sidewalker
  • Zsanett Kincses
  • Zsófi Hidasi

A múzeum I. emeletén található Múzeum Shop belépőjegy nélkül látogatható.

Nyitva tartás:
KEDD - VASÁRNAP: 10.00-19.30