Magyar emlékek a Koreai-félszigetről

Előadás a Ybl Budai Kreatív Házban

2018. július 25-én folyatódik a Ybl Budai Kreatív Ház (egykori Várkert Kioszk) és a Hopp Ferenc Ázsiai Művészeti Múzeum májustól induló ismeretterjesztő sorozata, amelynek célja, hogy olyan, a 19. század második felében élt utazók életével ismertesse meg a nagyközönséget, akiket egytől egyik menthetetlenül megfertőzött a műgyűjtés szenvedélye.

Jelenlegi ismereteink szerint az első magyar látogatók 1890-ben érkeztek meg a Koreai-félszigetre. Vajon milyen benyomásokat szereztek a Csoszon Királyságban, és mi történt az általuk beszerzett koreai tárgyakkal? Miben különböztek a századforduló magyar utazóinak megfigyelései a félszigetről? Dr. Csoma Mózes Korea-kutató vetített képekkel illusztrált előadása a fenti kérdésekre igyekszik választ adni, részletesen bemutatva dr. Gáspár Ferenc, gróf Vay Péter, dr. Bozóky Dezső, Baráthosi Balogh Benedek, valamint Hopp Ferenc koreai utazásait és azok örökségét.

Magyar emlékek a Koreai-félszigetről

Helyszín: Ybl Budai Kreatív Ház, 1013 Budapest, Ybl Miklós tér 9.

Időpont: 2018. július 25. 17:30 - 19:00 h

A program regisztrációhoz nem kötött és ingyenes.

múzeum, művészet, programajánló
2017-09-28 16:41