Lesz-e tavasz a kriptotél után? - Fenntarthatóság és művészet a Ludwig Múzeumban

MŰHELY

2022-09-12 18:00

2022. szeptember 14-én különleges nemzetközi vendéggel indul a Ludwig Múzeum, a BC4LS központ (Budapest Centre for Long-Term Sustainability) és a PADME Alapítvány Fenntarthatóság a művészet és gazdaság keresztmetszetében című előadássorozata.

A Ludwig Múzeum – Kortárs Művészeti Múzeum és a Budapest Centre for Long-Term Sustainability (BC4LS)

tisztelettel meghívja

a Fenntarthatóság a művészet és gazdaság keresztmetszetében
című sorozatának első eseményére:

Paradigmaváltás a múzeumi gyűjteményezésben.
Avagy mi a közös a digitalizált mű és a pénz között?

Időpont: 2022. szeptember 14. szerda, 16.00-17:30
Helyszín: Ludwig Múzeum, 1. emelet, Előadóterem

Részletes program:

A múzeumok és az NFT: Lesz-e tavasz a kriptotél után?
Dr. Eike SCHMIDT, igazgató, Uffizi Képtár, Firenze

dr. Eike Schmidt a firenzei Uffizi képtár igazgatója előadásában azokról az innovatív kezdeményezésekről beszél, amelyek az elmúlt években alapjaiban változtatták meg a világhírű képtár működését. Michelangelo és Botticceli művek non-fungible token (nem helyettesíthető token, azaz röviden NFT) másolatának eladása előtt 2020-ban döbbenten állt a világ. Mára azonban a világ nagy múzeumai is létrehozták a saját NFT platformjukat, amivel új trend indult.

Az innováció élvonalában: A Magyar Nemzeti Bank NFT-kibocsátási platformja

FÁYKISS Péter, igazgató, Magyar Nemzeti Bank Digitalizációs Igazgatóság

Fáykiss Péter a Magyar Nemzeti Bank Digitalizációs Igazgatóságának igazgatója ezt az új trendet a pénzügyi világ digitalizációs kihívásai oldaláról közelíti meg, hiszen a Magyar Nemzeti Bank a világon az állami szervek körében elsők között nyitott az NFT megoldások felé.

Moderátor:
Dr. Melanie Kay SMITH, egyetemi docens, kutató és tanácsadó

A program angol nyelvű. Szinkrontolmácsolást biztosítunk.

A részétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött.

díj, kortárs, műhely, téma
2021-11-20 07:00