„Lenyűgöző és félelmetesen időszerű a szabadság és az emberség ilyen magas foka” - Még 10 napig látható a szentendrei Európai Iskola-kiállítás

PROGRAMAJÁNLÓ

2024-07-19 07:00

Karafiáth Orsolya és Karafiáth Metta tárlatvezetésével zárul az Európai Iskola művészcsoportot bemutató, grandiózus kiállítás a szentendrei MűvészetMalomban. A 2024. július 28-ig látogatható tárlathoz kapcsolódó, igényes művészeti album 20% engedménnyel vásárolható meg.

Karafiáth Orsolya és Karafiáth Metta tart július 27-én, szombaton 16 órától záró tárlatvezetést az Európai Iskola - Veszélyes csillagzat alatt (1945-1948) című kiállításon.

"Lenyűgöző és félelmetesen időszerű a szabadság és az emberség ilyen magas foka: egyetemes és mindenki számára követendő útmutatás." – Karafiáth Metta

"Látni kell. Teremről teremre. Egy rövid időszak lenyomataiban az egyetemességet." – Karafiáth Orsolya

A jövő hét végéig látható a MűvészetMalomban az idén tavasszal nyílt, Európai Iskola – Veszélyes csillagzat alatt című, világszínvonalú, grandiózus tárlat. A Ferenczy Múzeumi Centrum kiállítása az 1945–1948 között működő, nagy hatású művészcsoport, az Európai Iskola alkotóinak munkásságát mutatja be 250 műalkotással a MűvészetMalom impozáns tereiben, 1200 négyzetméteren, tizenegy tematikus szekcióban.

A kiállítás megvalósítását több éves kutatómunka előzte meg, amelyben a téma jeles szakértői vettek részt. Nemcsak a művészcsoport magyar tagjainak, hanem a kiállításaikon szereplő vagy velük kapcsolatot ápoló cseh, román, holland és francia művészek alkotásai is láthatók a jelentős hazai- és külföldi gyűjteményekből kölcsönzött, több mint kétszázötven műtárgyat felvonultató tárlaton.

A kiállításhoz kapcsolódva, tizennégy tanulmánnyal, igényes, több mint 400 oldalas, gazdagon illusztrált művészeti album jelent meg a Ferenczy Múzeumi Centrum gondozásában. A kötet 20% engedménnyel vásárolható meg a MűvészetMalomban és a Ferenczy Múzeumban.

A kiállítás július 28-ig, szerdától vasárnapig, 10-18 óra között látogatható a MűvészetMalomban (Szentendre, Bogdányi u. 32.)