Kiállítják új Közlekedési Múzeum terveit

2019 februárjában hirdettünk eredményt a Közlekedési Múzeum új épületének tervezésére kiírt nemzetközi építészeti tervpályázaton. A hazai és a nemzetközi sajtóban is pozitívan fogadott pályázatot a Diller, Scofidio + Renfro nyerte, együttműködésben magyar partnerükkel az M-Teampannonnal.

Most valamennyi beérkezett pályaművet bemutatjuk Ganz Ábrahám Öntödei Gyűjteményben. A terveket a jövőbeni helyszínként szolgáló egykori Északi Járműjavító és az idén 120 éves Múzeum történetének bemutatása is kiegészíti, ezzel átfogó képet igyekszünk adni az új Közlekedési Múzeum teljes megújításáról.

.

A kiállítás 2019. augusztus 7-től szeptember 15-ig látogatható az Öntödei Gyűjteményben (1027 Budapest, Bem József u. 20.).

A pályázokról a   magyarmuzeumok.hu korábbi cikkében is olvashattak, illetve a díjazott műveket az epiteszforum.hu is részletesen bemutatta.

beruházás, közlekedés, téma
2019-02-28 16:15