KAPUZÁRÁSI PÁNIK 3. - Búcsúzó miskolci kiállítóhelyek

BEZÁRÁSOK IV.

2022-10-29 07:00

Sok múzeum nem lesz látogatható november 1. után, ám az utolsó pillanatban még megnézhetjük kiállításaikat, hogy tavaszig eltárolhassuk magunkban az élményt. Újabb programajánlónk következik: a helyszín ezúttal Miskolc.

Herman Ottó Múzeum kiállítóhelyei október 30-ig, vasárnapig várják a látogatókat, november 2-től a már csak a Pannon-tenger Múzeum kiállítóépülete lesz nyitva, 9-16 óra közt.

Miskolci Galéria három kiállítást búcsúztat: a zene és a képzőművészet közötti átjárók, a közös vonások, a kapcsolódási pontok megmutatására épülő Hangszín tárlatának kiállító művészei:
Ámos Imre, Bali János–Hermina Alkotócsoport, Bálint Endre, Barabás Márton, Borbereki Kovács Zoltán, Borsos Miklós, Böröcz András, Feledy Gyula, Gaál József, Góra Orsolya, Gulyás Andrea Katalin, Gyenes Zsolt, Gryllus Samu – Kertész Krisztián Hermina Alkotócsoport, Horváth Kinga, Keserü Károly, Kondor Béla, Kopasz Tamás, Kótai Tamás, Lévai Nóra, Lévay Jenő, Majoros Gyula, Olajos György, Orosz Csaba, Pokorny Attila, Rabóczky Judit, Rékassy Csaba, Sáros András Miklós, Seres László, Sóváradi Valéria, Sulyok Gabriella, Szalay Lajos, Szilágyi Rudolf, Szurcsik József, Tóth Menyhért, Tzortzoglou Jorgosz, Vilt Tibor, Wolf Helén Sára.

Két összetartozó kiállítás, A magyar grafika évtizede 1961-1971 és Kondor Béla miskolci litográfiái – Ötven éve halt meg Kondor Béla (1931 – 1972) is búcsúzik a művészetbarátoktól. A Miskolci Grafikai Biennálé első évtizedével foglalkozó kiállítás az egykori biennálék rekonstruálható anyagából válogat, kiemelt helyet kapnak az első hat biennálé nagydíjasainak (Hincz Gyula, Kondor Béla, Feledy Gyula, Csohány Kálmán, Pásztor Gábor, Würtz Ádám) alkotásai, illetve bemutatják milyen sokféle irányzat, felfogás kapott helyet a seregszemléken 1961 és 1971 között. Az ehhez szervesen kötődő Kondor-tárlat a festő- és grafikusművész Miskolcon készült litográfiáit vonultatja fel.

Helyszín: Miskolci Galéria (Rákóczi-ház), 3530 Miskolc, Rákóczi u. 2.
Nyitvatartás: október 30-ig, 9-17 óráig.

Az ideiglenesen szintén búcsúzó Thália-ház, Színészmúzeum állandó kiállítása a miskolci színjátszás két évszázados történetét, a színház múltját, művészeinek életpályáját mutatja be a vándorszínészet korától napjainkig.

Helyszín: Thália-ház, 3525 Miskolc, Déryné u. 3.
Nyitvatartás: október 30-ig, 9-17 óráig.

Borítókép forrása: facebook.com

energiaválság, látogató, múzeumandragógia, programajánló, téma
2022-10-28 07:00
bezárás, energiaválság, gyűjtemény, téma