Kalocsai Komplexusok. „A JÖVŐBE VETÜLŐ EMBER” 1984-2024 – Szimpózium és műhelynap egy kultúraközi sorozatról – 2024. október 28-29.

MŰHELY

A Dargay Lajos Művészeti Alapítvány a kalocsai Viski Károly Múzeum égisze alá tartozó Nicolas Schöffer Gyűjteménnyel közösen 2024. október 28-29-én művészet- és tudomány közi szimpóziumot s műhelynapot rendez. A „Kalocsai Komplexusok.  ’A jövőbe vetülő ember’ – Kalocsa, 1984-2024” című program tisztelgés a négy évtizeddel ezelőtt először megrendezett ún. Schöffer Szeminárium-sorozat kezdeményezői és alkotó résztvevői előtt.

A konferencia a művelődéstörténeti múltidézés mellett felhívja a figyelmet a művészettel nevelés korszerű, komplex hazai kezdeményezéseire is, amelyek az érdeklődőket helyszíni bekapcsolódásra invitálják. A programon vagy annak egy-egy tematikus egységén való részvétel (a főétkezések kivételével) ingyenes.

Kapcsolat és jelentkezés: dargayfund@gmail.com

Élő közvetítés a Facebookon!!!

A válogatás Dargay Lajos (1942-2018) tanár, szobrászművész, gyűjteményalapító alkotásaiból nyílt időszaki kiállítás megtekinthető 2024. november 9-ig. Kapcsolat: info@schoffergyujtemeny.hu

A rendezvény megvalósítását a Magyar Művészeti Akadémia, Kalocsa város Önkormányzata és további segítők támogatják.

A rendezvény részletes programja

Fő támogató:

Magyar Művészeti Akadémia

Támogatók:

Kalocsa város Önkormányzata, MVM Paks, Viski Károly Múzeum, Nicolas Schöffer Gyűjtemény Együttműködők: NSZFH – EPALE Magyarország, ADRIA Interkulturális Egyesület

Szervező:

Dargay Lajos Művészeti Alapítvány

Website: dargayfundation.com

gyűjtemény, képzőművészet, kiállítás, kortárs, látogató, programajánló
2022-06-07 20:00
gyűjtemény, képzőművészet, kortárs, látogató, múzeum
2022-06-06 07:00