Húsvétra hangoló programok a Magyar Nemzeti Galériában

PROGRAMAJÁNLÓ

2022-04-06 07:00

Családi programot kínál a április második hétvégéjére a Magyar Nemzeti Galéria. 2022. április 9-én szombaton a húsvéti készülődés jegyében tárlatvezetésekkel és húsvéti tojásdíszítő workshoppal várják a gyerekeket és a családokat.

Kalandos tárlatvezetésünkön a gyerekekkel bejárjuk a múzeum zegzugos tereit és együtt fedezzük fel a festményeken elbújt állatokat. A kreatív foglalkozáson kedvenc festményeiket használhatják fel a résztvevők tojások dekupázs díszítéséhez.

Húsvéti készülődés

Húsvétra hangoló tárlatvezetésünkön lenyűgöző későgótikus szárnyasoltárok segítségével tárul fel előttünk a feltámadás csodája. Készülődjön velünk húsvétra, váltson jegyet nagyböjti tárlatvezetésünkre!

A program időpontja: 2022. április 9. 15.00–16.00

További áprilisi programok, tárlatvezetések:

Ízek a vásznon

Kisbabás szülőként az étkezés is igazi kihívás. Ha mégis elmerülne a gasztronómia témájában, várjuk a Galériában, ahol az étkezés témakörét járjuk körül ételeket és italokat ábrázoló csendéletek, terített asztalok segítségével.

A program időpontja: 2022. április 7. 11.00–12.00

Guided tour in English

As Easter is coming, the next English-language guided tour at the Hungarian National Gallery is themed around Resurrection as presented by the late Gothic winged altarpieces of our collection. Join us and tune in for Easter!

Date of the program: 10 April 2022. at 3 pm

Családi kalandozások online

Kalandra fel! Interaktív, online programunkon a festmények segítségével ezúttal az éledő természet, a tavaszi színek és fények nyomába indulunk. Kirándulást teszünk a zöldülő erdőben, és megcsodáljuk a gyümölcsfák virágzását. A legszebb tájképek bebarangolása mellett húsvéthoz közeledve játékkal is készülünk.

Időpont: 2022. április 14. 17.30–18.00

Ajánlott korosztály: 6–12 év
A program Zoom platformon zajlik.

A program ingyenes, de regisztrációhoz kötött.

Áprilisban újra Múzeum+

Ismét színes programokkal várjuk a Múzeum+ rajongóit! Az április 20-i est középpontjában az életstílus és az életmód kérdésköre áll: a frissen nyíló Art deco Budapest. Plakátok, tárgyak, terek (1925–1938) című időszaki kiállításunkhoz kapcsolódva programokat kínálunk, előadással, kerekasztal-beszélgetéssel, tárlatvezetésekkel és workshoppal várjuk látogatóinkat. A kellemes élő zene, illetve a finom falatok és borok ugyancsak elmaradhatatlanok ezúttal is.

A program időpontja: 2022. április 20. 18.00–22.00

Jegyvásárlás

A Múzeum+ programsorozat főtámogatói az MVM és az OTP Bank.

képzőművészet, kiállítás, művészettörténet, tárgy, virtuális
2020-09-09 07:00
gyarapodás, képzőművészet, művészet, tárgy