Húsvéthétfő a Vasi Skanzenben - 2023. április 10.

PROGRAMAJÁNLÓ

2023-04-09 07:00

A szombathelyi Vasi Skanzenben 2023. április 10-én hagyományőrző programokkal várják az érdeklődőket. Lesz csoki keresés, tojásdíszítés, kézműves foglalkozás és tojásfa-díszítés is.

Program:

14.00 Kötetlen beszélgetés a húsvéti ünnepkörről, az országban népszerű, de tájegységenként változó húsvéti ételekről, a böjt szerepéről, a hímes tojás díszítéseinek jelentéséről. Workshop felnőtteknek Tamásné Geröly Marika népi iparművésszel.

15.00 Ungaresca Senior Tánccsoport - húsvéti szokások felelevenítése táncházzal. Zenei kíséret: Boglya Népzenei Együttes
16.00 Majorka Színház: A király nyulai bábelőadás
16.45 Locsolóvers-mondó verseny
17.00 Beszélgetős tojásdíszítő workshopok felnőtteknek Pallósiné Bakula Márta, Csordás Csabáné népi iparművészekkel

Balaicz Ferencné Kati mama: húsvéti mézeskalács figurák díszítése. Kezdési időpontok: 15.30, 16.30. Alkalmanként 10 fő részvételével a programok ingyenesek, de regisztrálni érdemes: husvetimezes@gmail.com

Folyamatosan:

o „Helyi hímesek”- tojáskiállítás a Kispajtában

o Agyagozás Udvardi Balázs fazekassal: marokedény, nyuszis tál formázása

o Kézműves percek: óriástojás díszítése dekupázs technikával és borítékolható nyusszancs készítése. Tojásfűzőcske és kifestő is vár!

o Gyere és kalapálj! Nyitott kovácsműhely Sibinger János kováccsal

o Tojást a marokba! Hagyományos tojásdíszítések: levélrátétes, viaszolt, karcolt technikák kipróbálása népi iparművészek segítségével

o Szabadtéri játékok: az ügyes gyerekek apró finomságot kapnak!
• nyúl-kugli
• amőba
• dobószekrény
• tojásbavágás
• tojáskergetés
• zsákbanfutás

o Fotósarok Lutor Katalin közreműködésével

o Magor Íjász Hagyományőrző Egyesület bemutatói: íjászat, dobolás. Az íjászat kipróbálható!

o Pónilovaglás

o Kosaras hinta és fajátékok

o Nyuszisimogató

A Vasi Skanzenben az árusoktól étel, ital és többféle ajándéktárgy vásárolható!
A rendezvény múzeumi belépőjeggyel látogatható.
teljes árú jegy 1.600 Ft/fő
kedvezményes (50%) jegy 800 Ft/fő
családi jegy (szülő/k/ és saját gyermekei/k/) 2.400 Ft/család

A program megvalósulását a Magyar Géniusz Program Ideiglenes Kollégiuma Kárpát-medencei Kultúrpajta és Tündérkert Hálózat támogatta.
NKA Mese Pajta Program

látogató, múzeumpedagógia, néprajz, programajánló, természet
2023-04-07 07:00
látogató, múzeumandragógia, múzeumpedagógia, néprajz, programajánló, természet