Fényképezte Zsigmond Vilmos - Ludwig LIVE

PROGRAMAJÁNLÓ

2020-06-17 15:00

Emlékezés a fénymesterre Koltai Lajos operatőr-rendezővel!

2020. június 16-án lett volna 90 éves Zsigmond Vilmos magyar származású Oscar-díjas operatőr, akit a történelem 10 legbefolyásosabb operatőre egyikeként tart számon a nemzetközi filmszakma. A filmíró művészről Koltai Lajos Kossuth- és Balázs Béla-díjas magyar operatőr, rendező osztja meg emlékeit.

MIKOR: 2020. június 20., 20.00
HOL: FACEBOOK LIVE

Hogyan kapcsolódhatnak a társművészetek a múzeumhoz az online térben? Ismert előadók zenei, irodalmi, tudományos-performatív reflexiói a jelen valóságáról és a kortárs művészetről saját alkotói „szemüvegükön” keresztül. Élő bejelentkezések, „szobakoncertek”, felolvasások.

Az összes Ludwig Live egy helyen!

További aktualitások, ajánló:

Lassú élet. Radikális hétköznapok

A Ludwig Múzeum online térbe költözött kiállítása!

"Ez egy komoly, szinte drámai kiállítás, meglehetősen sötét jövőképekkel"

A Lassú élet. Radikális hétköznapok című kiállításhoz kapcsolódóan a kurátori csapat tagjait kérdezzük az egyelőre csupán a virtuális térben látható csoportos válogatásról. Az ötödik epizódban Csizek Petra beszélt kedvenc műveiről és az önállóbb nézői befogadásról.

TALK SLOW
Szép új világ. Milyen lesz a művészet a koronavírus-járvány után? Jan Elantkowski interjúja Diana Lelonekkel

SLOW MOTION
Diana Lelonek lassú hangjai

Lelonek művészeti gyakorlatában többek között hanggal is foglalkozik. Audióprojektjei, hanginstallációi arra ösztönöznek bennünket, hogy lassítsunk és merüljünk bele a természet hangjaiba, gondolkodjunk el azon, milyen kapcsolat fűz minket a körülöttünk lévő világhoz.

film, kiadvány, #muzeumozzaszobadbol, műhely, programajánló, virtuális
2020-05-27 12:00
képzőművészet, kiállítás, kortárs, #muzeumozzaszobadbol, virtuális