„Erőnk csak a teremtésnél mérhető össze” – Ifjúsági képzőművészeti pályázat

2023-04-06 15:00

A Kassák Múzeum képzőművészeti pályázatot hirdet 16 és 22 év közötti alkotók számára, akik érdeklődnek az avantgárd, a társadalmi mozgalmak vagy éppen a rendhagyó családtörténetek iránt, s szívesen dolgoznák fel művészi eszközökkel Újvári Erzsébet és Barta Sándor, egy forradalmi alkotópáros és politikai mozgalmár hagyatékának fénykép- és képzőművészeti anyagát.

„Karunkat dobáljuk a napra, mert erőnk csak a teremtésnél mérhető össze.”

(Újvári Erzsi: Próza:10)

A szervezők április 28-ig várják a jelentkezéseket. A kiválasztott pályázók egy múzeumlátogatással egybekötött workshopon vehetnek részt, a legjobb alkotások elkészítői pedig egy virtuális kiállításon történő bemutatkozás lehetőségét is megkaphatják. Emellett a pályázaton résztvevők a Kassák Alapítvány kiadványaiból összeállított könyvcsomagban részesülnek.

Fotó a felhívásnál közzétett képanyagból

Család disznókkal, Moszkva, Szokolnyiki 1931/1932, Kassák Múzeum

A pályázat részletes leírását a honlapon olvashatják az érdeklődők.

A pályázat menete

Jelentkezési határidő: április 28. a JELENTKEZÉSI LAP kitöltésével

Eredményhirdetés, a díjazott pályázók értesítése: május első hete

Workshop: előzetes egyeztetés alapján a május 15-i héten

Pályamunkák megvalósításának határideje: június 5.

Virtuális kiállítás: június közepe