Digitális oktatás iskolába és otthonra múzeumok segítségével - az IATM webináriuma

MŰHELY

2021-05-26 16:00

A járványügyi korlátozások kezdetétől a múzeumok tanulási programjaikat kihívásként kezelték, mivel a személyes és formális oktatásra nem volt lehetőség és gyors lépéseket kellett tenni a digitális edukáció felé. Az IATM e havi webinárium témájában inspiráló példákkal ismerkedhetünk a digitális tanulás felé mutató gyakorlatból a Berlini Műszaki Múzeumtól és az egyesült királyságbeli Kids in Museums szervezettől.

Berlini Műszaki Múzeum új igazgatójának, Joachim Breuninger-nek a bemutatását követően két digitális tanulási kezdeményezést vizsgálnak meg, a “kids.digilab.berlin”-t és a Bettina Gries és Marcel Jahre által létrehozott “Junior Campus”-t.

Az Egyesült Királyság múzeumai között a Kids in Museums (Gyermek a múzeumban) népszerűsíti a családbarát megközelítéseket; Alison Bowyer vezérigazgató bemutatja a családok digitális elkötelezettségének tanulságait a 2020-as Családbarát Múzeum Díj által, valamint egy esettanulmányt a “Zoology Live Festival-t”, amelyet a Cambridge-i Egyetem Állattani múzeuma hozott létre.

Ezt követően lehetőség nyílik a kérdésekre és azok megbeszélésére Elizabeth McKay, a COO Londoni Közlekedési Múzeum és a Kids in Museums elnökhelyettese vezetésével.

A webinárium időpontja: 2021. május 27. 14:00-15:00

Zoom link: https://us02web.zoom.us/j/82043049530?pwd=UTkvdmoyMnZUTFI1aWRVOUxZcERUQT09#success

Forrás: iatm.museum

konferencia, muzeológia, múzeum, #muzeumokajovoert, programajánló