Az Nemzeti Múzeum online is nyitva tart! - Ízelítő a virtuális kínálatból

VIRTUÁLIS

2021-11-29 07:00

A Nemzeti Múzeum a személyes programok mellett továbbra is várja az iskoláscsoportokat az online foglalkozásokra, tárlatvezetésekre! Az általános iskolásoktól egészen az érettségi előtt álló diákokig, mindenki előtt nyitva áll online is a múzeum.

Online múzeumpedagógiai foglalkozások:

A Rákóczi-szabadságharc: Hogyan zajlott a Rákóczi-szabadságharc? Kik voltak kiemelkedő alakjai? Milyen volt akkoriban az udvartartás? A játékos feladatok során a diákok még közelebb kerülhetnek a korszakhoz, Magyar Nemzeti Múzeum tárgyain keresztül!

Ajánlott korosztály: 4-12. évfolyam

Az 1848-49-es forradalom és szabadság harc és a kiegyezés című online óra végigköveti a reformkori törekvések nyomán megalakult első magyar felelős kormány munkáját, a szabadságharcot és a kiegyezést előkészítő munkát. Az óra középpontjában Batthyány Lajos, Deák Ferenc és Kossuth Lajos munkássága áll.

Ajánlott korosztály: 6-12. évfolyam

Online tárlatvezetések diákoknak:

TOP10 – Az MNM legjelentősebb műtárgyai - Fedezze fel velünk a koronázási palástot, nézze meg a legszebb aranykincseket vagy vessen egy pillantást a leghíresebb zeneszerzők hangszereire. Ismerkedjen meg gyűjteményünk legkiemelkedőbb darabjaival 1 órában.

Érettségi felkészítő –„Adalékok a történelem érettségihez”

Választható témakörök:
10-14. századi magyar gazdaság
A török kor Magyarországon
Reformkor
Az első világháború
Második világháború

Az órák a Magyar Nemzeti Múzeum Zoom felületén zajlanak.

Regisztráció és bővebb információ:
muzeumpedagogia@mnm.hu és tarlatv@mnm.hu email címeken, vagy +36 30 451 0954 és +36 30 449 5829 telefonszámokon.

emlékezet, gyűjtemény, kiállítás, látogató
2021-11-27 20:00
emlékezet, építészet, gyűjtemény, kiállítás, látogató, természet
2021-11-25 14:00