AZ ÉV MÚZEUMA 2020 díj jelöltjei – Tizenhárom pályázó, két kategóriában

AZ ÉV MÚZEUMA JELÖLÉSEK

2020-03-02 14:00

Február 17-én lezárult AZ ÉV MÚZEUMA 2020 díj pályázatainak beadása, és megtörtént a beadott pályaművek első értékelése. Az előző évekhez képest jelentősen megnövekedett a jelöltek száma, idén tizenhárom muzeális intézmény pályázatát fogadta be a bíráló bizottság. A díjat két kategóriában adja ki 2020-ban a Pulszky Társaság.

A „nagy múzeumok” sorában az országos múzeumok, országos szakmúzeumok és a megyei hatókörű városi múzeumok versenyezhetnek. Itt hat intézmény pályázata mérkőzik egymással:

Dornyay Béla Múzeum, Salgótarján

Herman Ottó Múzeum, Miskolc

Kecskeméti Katona József Múzeum, Kecskemét

Ludwig Múzeum – Kortárs Művészeti Múzeum, Budapest

Magyar Környezetvédelmi és Vízügyi Múzeum – Duna Múzeum, Esztergom

Szépművészeti Múzeum, Budapest

A „kis múzeumok” versenyében a területi múzeumok, tematikus múzeumok, közérdekű muzeális gyűjtemények és kiállítóhelyek szerepelnek, ebben a kategórián hét pályázatot fogadott be a bíráló bizottság:

Bleyer Jakab Helytörténeti Gyűjtemény – Heimatmuseum, Budaörs

Bodrogközi Múzeumporta, Cigánd

Budapesti Történeti Múzeum – Aquincumi Múzeum és Régészeti Park, Budapest

Komlói Helytörténeti és Természettudományi Gyűjtemény (József Attila Városi Könyvtár és Muzeális Gyűjtemény), Komló

Ózdi Muzeális Gyűjtemény, Ózd

Szegedi Dóm Látogatóközpont, Szeged

Türr István Múzeum, Baja

A pályázó intézmények az év végéig viselhetik „AZ ÉV MÚZEUMA 2020 díj jelöltje” megtisztelő címet.

A bíráló bizottságot a Pulszky Társaság – Magyar Múzeumi Egyesület által felkért tagok mellett az országos múzeumi szakmai szervezetek és az EMMI delegáltjai alkotják. A zsűri elnöke dr. Bereczki Ibolya (a Pulszky Társaság elnöke), tagjai: Heilauf Zsuzsa, Kassai Hajnal, Katona Júlia, Kemecsi Lajos, Kónya Béla, Mészáros Balázs, Ringer István, Végh Katalin és Vicze Magdolna. A bírálat kétfordulós, a díjak átadására 2020. májusában, a Múzeumok Világnapjához kapcsolódó Múzeumok Majálisán kerül sor.

Az év múzeuma, díj, Pulszky Társaság
2018-05-13 18:00
Az év múzeuma, felhívás, pályázat, téma
2017-12-04 10:00