Az Esernyős ember a Pénzmúzeum tetején mutatkozott

TÉMA

2024-07-23 18:00

A titokzatos Esernyős Ember a Magyar Nemzeti Bank Széll Kálmán téri épületén volt látható! – A szemfüles járókelők szeme elé izgalmas látvány tárult a reggel ébredező város fényeiben. Az MNB Felügyeleti Központjának és Pénzmúzeumának otthont adó Buda Palota legmagasabb pontján egy ismeretlen ismerős, az Esernyős Ember sziluettje rajzolódott ki 2024. július 22-én, hétfő reggel.

Mint ismeretes idén 100 éves a Magyar Nemzeti Bank, a centenáriumot ünneplő eseménysorozat pedig a művészeket is megihlette – köztük az Esernyős Ember néven ismertté vált magyar kaszkadőrt, aki fotósával, Péter Kállóval dinamikus párost alkotva hozták létre a projektet. Nem spontán akcióról volt szó tehát, hanem előre megtervezett projektről.

Az Esernyős Ember legutóbb a Puskás Aréna tetején jelent meg, de feltűnt már a soproni Tűztornyon, a Szabadság hídon, a Deák téri óriáskeréken, a balatonboglári Gömbkilátón, a Szent-Gellért szobor tetején, vagy éppen a Kelenföldi Erőmű legmagasabb pontján is.

díj, gyűjtemény, múzeumandragógia, Múzeumok Majálisa, műhely, téma
2024-05-30 16:00
emlékezet, gyarapodás, gyűjtemény, téma, történelem
2024-05-24 15:00