Állami kitüntetések múzeumi szakembereknek 2024-ben augusztus 20. alkalmából! Gratulálunk a díjazottaknak!

ELISMERÉS

2024-08-17 15:00

Zsigó Róbert, a Kulturális és Innovációs Minisztérium miniszterhelyettese és Závogyán Magdolna kultúráért felelős államtitkár augusztus 20-a alkalmából Magyar Arany Érdemkeresztet, Móra Ferenc-díjat és Bánffy Miklós-díjat adott át a Pesti Vigadóban múzeumi szakembereknek.

Kiemelkedő muzeológiai tevékenysége elismeréseként Móra Ferenc-díjat vehetett át:

DR. FOGARASI ZSUZSA művészettörténész, a Dunamelléki Református Egyházkerület Ráday Múzeumának igazgatója

és

DR. PUSZTAI GABRIELLA, a Kunszentmártoni Általános Művelődési Központ Helytörténeti Múzeumának igazgatója.

Közművelődésigazgatási és művészetelméleti szakterületen hosszabb időn át végzett kiemelkedő teljesítménye elismeréseként Bánffy Miklós-díjat kapott:

HELMICH KATALIN múzeumpedagógus, a Mesemúzeum szakmai vezetője.

Kiemelkedő tevékenysége elismeréseként Magyar Arany Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült:

GERSTMAYERNÉ TÓTH FRANCISKA, a Magyar Nemzeti Múzeum Babits Mihály Emlékházának irodalmi muzeológusa

és

IRSAI FARKAS LÁSZLÓ, a szentesi Koszta József Múzeum igazgatója.

Hankó Balázs, a Kulturális és Innovációs Minisztérium minisztere, Zsigó Róbert a minisztérium miniszterhelyettese és Závogyán Magdolna kultúráért felelős államtitkár augusztus 20-a alkalmából Magyar Érdemrend tisztikeresztet és Magyar Érdemrend lovagkeresztet adott át a Pesti Vigadóban.

Kiemelkedő színvonalú munkája elismeréseként Magyar Érdemrend tisztikereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült

DR. VIGA GYULA etnográfus, muzeológus, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, egyetemi tanár, a miskolci Herman Ottó Múzeum volt igazgatója.

Magas színvonalú munkájáért Magyar Érdemrend lovagkereszt polgári tagozat kitüntetést vehetett át:

DR. BÁRTH JÁNOS néprajzkutató, történész, muzeológus, a Kecskeméti Katona József Múzeum nyugalmazott megyei múzeumigazgatója, a Szegedi Tudományegyetem címzetes egyetemi docense

DR. ROSTA SZABOLCS régész, a Kecskeméti Katona József Múzeum igazgatója,

valamint

SZÁMADÓ EMESE régész, történész, a Komáromi Klapka György Múzeum igazgatója.

További forrás: kultura.hu