Állami kitüntetések múzeumi szakembereknek 2024-ben március 15. alkalmából! Gratulálunk a díjazottaknak!

TÉMA

2024-03-14 18:00

Csák János kultúráért és innovációért felelős miniszter, Vitályos Eszter, a Kulturális és Innovációs Minisztérium parlamenti államtitkára és Závogyán Magdolna kultúráért felelős államtitkár állami elismeréseket adott át március 15-e alkalmából a Pesti Vigadóban 2024. március 14-én.

Magyar Érdemrend Lovagkereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült

BICZÓ PIROSKA régész, a Magyar Nemzeti Múzeum nyugalmazott főmuzeológusa

és

GÓCSÁNÉ DR. MÓRÓ CSILLA BEATRIX történész, a Magyar Mezőgazdasági Múzeum és Könyvtár tápiószelei Blaskovich Múzeumának nyugalmazott igazgatója.

Az egyetemes emberi értékek gyarapításában végzett tevékenysége elismeréseként Magyar Érdemrend Tisztikereszt és Magyar Érdemrend Lovagkereszt polgári tagozat kitüntetéseket vehetett át:

KŐRÖSI ORSOLYA kulturális menedzser, a Robert Capa Kortárs Fotográfiai Központ Nonprofit Kft. alapító ügyvezetője,

Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes a Sulyok Tamás köztársasági elnök által adományozott elismeréseket adta át a Karmelita kolostorban 2024. március 14-én.

Magyar Érdemrend tisztikeresztje kitüntetést vehetett át

BERNERT ZSOLT antropológus, főmuzeológus, a Magyar Természettudományi Múzeum főigazgatója, a természettudományok fiatalok körében való népszerűsítése érdekében végzett kiemelkedő szakmai munkája elismeréseként.

Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetésben részesült

ROMSICS IMRE etnográfus, a kalocsai Viski Károly Múzeum igazgatója, több évtizedes muzeológusi és múzeumigazgatói munkája, valamint tudományos és tudományszervezői tevékenysége elismeréseként.

Magyar Arany Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült

KISS MARGIT etnográfus, restaurátor, a Néprajzi Múzeum volt muzeológusa

és

ÖTVÖS NAGY FERENC
 ötvös-iparművész, etnográfus, a Dunamelléki Református Egyházkerület Ráday Múzeumának ötvös-restaurátora.

Magyar Ezüst Érdemkereszt kitüntetésben részesült

DR. GECSE ANABELLA néprajzkutató, a Damjanich János Múzeum Néprajzi Osztályának vezetője, a felvidéki és az alföldi népi kultúra kiemelkedő kutatásáért, tudományszervező és publikációs tevékenységéért, népművészeti örökségünk továbbéltetésének elősegítéséért, a Jász-Nagykun-Szolnok vármegye egészére kiterjedő muzeológiai tevékenységéért.

A kortárs képzőművészet, iparművészet, design területén végzett kiemelkedő művészettörténészi, műkritikusi, kurátori tevékenysége elismeréséért Németh Lajos-díjban részesült

NINKOV KOVACSEV OLGA művészettörténész, a Szabadkai Városi Múzeum muzeológusa.

Az Országházban Széchenyi-díjat vehetett át

DR. HERMANN RÓBERT történész, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, egyetemi tanára, a HM Hadtörténeti Intézet és Múzeum tudományos parancsnok-helyettese nemzetközi történelemtudományt is gazdagító tudományos pályája, több évtizede példaadó szakmai megalapozottsággal és magas színvonalon végzett kutatói és oktatói tevékenysége elismeréseként.

Magyar Érdemrend Lovagkereszt kitüntetést vehetett át szolgálata elismeréseként Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi minisztertől

DR. TÖLL LÁSZLÓ ezredes, a HM Hadtörténeti Intézet és Múzeum parancsnoka.