A Kutya éve - Családi délután

PROGRAMAJÁNLÓ

2018-01-31 12:00

Február 17-én a Hopp Múzeumban ismét megünneplik a kínai Holdújévet, mely egyszerre jelenti az új esztendő és a tavasz kezdetét.

2018 a kínai asztrológia szerint a Kutya éve lesz; ez az állat a kínaiak szemében az értelem és a védelem szimbóluma. A programok között szerepel kinológiai előadás, asztrológiai bemutató és sorselemzés, valamint a múzeum közösségi oldalán februártól futó Kutyafotó-szépségverseny eredményhirdetése és díjkiosztója is. A múzeumpedagógiai szobában pedig mindenki elkészítheti saját éves naptárát.

Részletes program:

15.30–16.15 Mi vár ránk a Kutya évében? – asztrológiai előadás és sorselemzés Krasznai Andrea asztrológus előadásában. Az átfogó ismertető előadás után a személyes kérdésekre 5 perc áll majd az érdeklődők rendelkezésére, ezért az előzetes tájékozódás, jövőbe merülés melegen ajánlott.

16.30–16.45 A kutyafotó-szépségverseny eredményhirdetése és díjkiosztója a Holdkapunál

17.00–17.30 Mitől más az ázsiai eb? – kinológiai előadás Laki Dávid vadbiológus tolmácsolásában

15.00–17.45 Kutyanaptár-készítés: Holdújévköszöntő workshop felnőtteknek és gyerekeknek Hársvölgyi Virág muzeológus vezetésével

15.00 – 17.45 Az ELTE Konfuciusz Intézet tanárai kínai nevet adnak az érdeklődőknek, illetve egy különleges írásjeggyel is megajándékozzák a látogatókat.

Kedves Érdeklődők! A családi délutánon való részvétel nem regisztrációhoz kötött. Ugyanakkor a benti programokon való komfortos részvételhez egyszerre maximum 50 főt tudunk beengedni. Nagyobb létszám esetén várakozásra lehet számítani. A kertben meleg teával, és – jó idő esetén – hókutyaépítéssel segítjük túlélni a várakozás válságos perceit.

Fontos: Kutyákat sajnos ezen a napon sem tudunk beengedni a Múzeumba, de a kertben szívesen látjuk négylábú barátainkat!

Helyszín: Hopp Ferenc Ázsiai Művészeti Múzeum

A jegyár (magában foglalja a Sanghay – Shanghai kiállítás megtekintését, valamint az előadásokon és a workshopon való részvételt is)

Felnőtteknek: 1500 Ft
Ifjúsági (6–26) és nyugdíjasjegy: 900 Ft