A KKJM legújabb online kiállítása: „Vigyázat, csalok!”

KIÁLLÍTÁS

2020-05-16 18:00

„Vigyázat, csalok!” című kiállítását tette online elérhetővé a Kecskeméti Katona József Múzeum - adta hírül a hiros.hu.

2020. márciusában – az országban is kialakult vírushelyzet miatt – a Kecskeméti Katona József Múzeum arra kényszerült, hogy kiállításait bezárja, ezért a közösségi oldalainkon naponta megjelenő sorozatokat indított. A felnőtteknek szóló „Virtuális múzeumpercek” egy-egy gyűjteményi darabot, múzeumi egységet, érdekes kutatási témát mutat be az érdeklődő közönségnek, az intézmény minden szakterületéről. A gyerekeknek szánt „Kreatív múzeumpercek” sorozat ismereteket közvetít és alkotásra ösztönzi a kicsiket és nagyokat egyaránt.

A múzeum szeretné a digitális térben más módon is megosztani élményeket és ismereteket – ennek egyik színtere a virtuális kiállítás. Néhány hete nagy sikerrel tette közzé az intézmény a X. Kortárs Keresztény Ikonográfiai Biennálé anyagát, most pedig új virtuális kiállítással jelentkezik, „Vigyázat, csalok!” címmel. A beszédes cím utal a tárlat központi alakjára, Rodolfora.

A kiállítás közzétételének időpontja a közeli május 16-hoz kapcsolódik, ugyanis néhány éve a fiatal bűvészek a Magyar Bűvészet Napjaként ünneplik Rodolfo születésnapja tiszteletéül ezt a napot. Rodolfo legendássá vált mondatával a figyelemfelkeltésen túl arra a paradoxonra hívta fel a figyelmet, hogy minden csak illúzió. Ami csodának tűnik, csak az ügyes kezű bűvész mutatványa, aki nem csak a tárgyaival játszik, hanem velünk, a nézőivel is.

Gács Rezső idén 109 éve született. A legendás és világhírű bűvész hagyatékát a Kecskeméti Katona József Múzeum Szórakaténusz Játékmúzeum és Műhelye őrzi, és vándorkiállítások bemutatásával, valamint e virtuális kiállítás segítségével tartja kulturális emlékezetben Rodolfo személyét és művészetét. A virtuális kiállítás több lehetőséget kínál. Rodolfo élete és munkássága új szempontok szerint mutatható be, de hozzákapcsolhatók olyan online tartalmak is, melyek kiállításban nem szerepelnek. Ezentúl a múzeumi digitalizálás munkájába is betekintést kapnak az érdeklődők.

Az intézmény folyamatosan közzétesz tartaklmakat honlapján és közösségi oldalain és hamarosan újabb virtuális kiállításokat tesz elérhetővé!

A Kecskeméti Katona József Múzeum vituális kiállításai ezen a linken elérhetőek.

képzőművészet, #muzeumozzaszobadbol, kiállítás, kortárs, virtuális
2020-05-10 07:00
képzőművészet, #muzeumozzaszobadbol, film, gyűjtemény, iparművészet, látogató, néprajz, tárgy, történelem, virtuális, örökségvédelem
2020-04-22 12:00