A huszárok életét mutatja be a hosszú hétvégén a szentendrei Skanzen

2019-03-15 13:00

A huszárok életének legfontosabb állomásait mutatja be a nemzeti ünnephez kapcsolódó hosszú hétvégén péntektől vasárnapig a szentendrei Skanzen.

Az érdeklődők megtapasztalhatják, hogy a zenés-táncos verbuválást követően milyen volt hajdan belépni a hadseregbe, majd a Skanzen huszárképzőjében bárkit "kiképeznek" katonának. Az 1848-49-es csatákat ólomkatonákkal lehet újrajátszani, de lehetőség lesz belekóstolni a huszárok kedvenc ételeibe is.

A Hagyaték Lovas Egyesület huszártáborában az egykori huszárélet pillanatai elevenednek meg, majd lovas díszbemutatókat tartanak, de meg lehet tekinteni a szabadságharc magyar tiszti és legénységi huszárainak, gyalogostisztjeinek szablyáit is.
A mesterségbemutatókon a gyöngyszövést és a kovácsmesterséget lehet megismerni, lesznek ügyességi feladatok és népi játékok, bábszínház, kokárdavarrás, könyvjelzőhímzés, gyertyamártás, mézeskalács-díszítés, de fakardot, huszárcsákót és huszáros ujjbábot is lehet majd készíteni.

Részletes programok az alábbi linken.

emlékezet, múzeumtörténet, programajánló, téma
2019-03-15 10:00