A hétvége a Tájházaké! Programok országszerte, kedvezményesen vagy ingyenesen

Tájházak Napja

2023-04-22 10:00

A Magyarországi Tájházak Szövetsége 11. alommal rendezi meg a Tájházak Napja című országos rendezvénysorozatát, melyet idén újra a hagyományos időpontban, a Szent György alakjához kapcsolódó ünnepnaphoz kötődően, április 22-én és 23-án szervez. A nyitó esemény helyszíne: Ecser!

Az eseményhez csatlakozó tájházak országszerte a legtöbb helyszínen ingyenesen várják a vendégeket. Meghatározott időpontokban szakvezetéssel mutatják be az egyes épületek berendezéseit. Sok helyütt hagyományőrző csoportok lépnek föl a helyszínen, s kézműipari portékák között lehet válogatni, vásárolni, tájjellegű ételek kóstolásával egybekötve.

A Tájházszövetség és a Programturizmus honlapján kedvünkre válogathatunk a gazdag kínálatból!

gyűjtemény, muzeológia, műhely, néprajz, tájház, természet
2022-10-21 14:00
díj, múzeumandragógia, múzeumpedagógia, műhely, néprajz, örökségvédelem, tájház, téma, természet
2022-09-13 10:00