ZERO WASTE Advent, avagy környezettudatos karácsonyi készülődés

Télköszöntő családi nap D. Nagy Heléna múzeumpedagógus vezetésével

2019-11-26 17:00

November végén ünnepi hangulat? Miért is ne? A Kassák Múzeum egy különleges családi napra vár mindenkit november 30-án, szombaton.

Évről-évre egyre hamarabb elkap minket a karácsonyi láz, ünnepi díszektől fényesek az utcák, a plázákban már októbertől zeng a "Last Christmas" és az iskolában is elkezdődik a karácsonyi készülődés. De mitől karácsony a karácsony? Milyen az ünnep csomagolópapír hegyek nélkül? Ezekről a kérdésekről is gondolkodva segítenek leleassulni a nagy rohanásban, és olyan ünnepi díszeket készíteni, amelyek egyszerűen nagyszerűek, gyerekbarát alapanyagokból állnak, és vízkereszt után sem a kukában kötnek ki, hanem visszakerülhetnek akár a természetbe is.

Ha érdekel, hogy milyen fűszerekből készíthetünk nemcsak színes, de illatos festéket és fontos, hogy a karácsony ne csak hangulatos, de pazarlás mentes is legyen, akkorérdemes ellátogatni a Kassák Múzeumba szombaton!

3-tól 99 éves korig minden korosztálynak ajánlják.

Időpont: 2019. november 30. szombat, 11.00–13.00

Helyszín: 1033 Budapest, Fő tér 1. (Zichy-kastély)

Regisztráció: kassakmuzeum@pim.hu

Belépő: 800 Ft/fő, családi jegy: 1800 Ft (legfeljebb 2 szülő és 2 vagy több kiskorú gyermek)