Római Fesztivál a Flórián téren

IDŐUTAZÁS

2017-09-15 09:00

Megelevenedik az ókor a Flórián téren! Szeptember 17-én minden érdeklődő részese lehet az időutazásnak, ugyanis ezen a napon életre kel az ókori Aquincum katonavárosa. Nemcsak a római polgárok életébe kóstolhatunk bele, de bepillantást nyerhetünk egy valódi légió tábor életébe vagy akár egy gladiátorküzdelembe is.

Részletes program

Flórián tér:

10.00   Áldozatbemutatás (Nova Roma)

10.30   Phaedrus mesék a Szamikó Társulat előadásában

11.30   Antik mesék (Greguss László, a Tekergő Meseösvény mesemondója)

12.00   Gladiátorküzdelmek (Familia Gladiatoria)

12.30   „Titkos utakon – a rómaiak és a mágia” interaktív gyermekműsor (Garabonciás Együttes és Megaron Pantomim együttes)

13.30   Antik mesék (Greguss László, a Tekergő Meseösvény mesemondója)

14.30   „Titkos utakon – a rómaiak és a mágia” interaktív gyermekműsor (Garabonciás Együttes és Megaron Pantomim együttes)

15.00   Antik zenei koncert (Kecskés Együttes)

16.00   Hadrianus, jelenetek a császár életéből (Halmágyi Sándor és színészbarátai)

17.15   Rabszolgavásár

Folyamatos programok

Ludus Gladiatorum Aquincum játékarénája

Collegium Gladiatorum gladiátorbemutatói

Római legiók seregszemléje (Legio X Gemina hagyományőrzői, Legio Brigetio, Legio Leonum Valentiniani)

Toma és csapata: hordógurítás és ügyességi játékok

Kézműves foglalkozások

Denarius szerző játék

Fürdő Múzeum:

13.45   „Róma örök a város változik” című fotópályázat díjátadója

14.00   tárlatvezetés (tárlatvezetést tartja: Dr. Láng Orsolya, az Aquincumi Múzeum igazgatója)

A rendezvény ingyenes és Óbuda-Békásmegyer Önkormányzatának támogatásával valósul meg.