Ötlettervek – kerekasztal-beszélgetés a Szentendrei Képtárban

PROGRAMAJÁNLÓ

2021-12-04 07:00

Vol. 01. Szituációk – kihívások címmel nyílt kiállítás a Szentendrei Képtárban. A kiállítás szándéka az ötletek, vélemények cseréje, a diskurzus beindítása Szentendre fontos, felújítandó múzeumépületei kapcsán. Az ötletek átbeszélésére, közös gondolkodásra várnak mindenkit a kiállításhoz kapcsolódó kerekasztal-beszélgetésen 2021. december 4-én, szombaton 17 órától a Szentendrei Képtárban.

Az Óbudai Egyetem Ybl Építészeti Tanszék mesterszakos hallgatói a Vajda Múzeum, a Szentendrei Képtár és a Barcsay Múzeum épületeire dolgoztak ki ötletkoncepciót. A tervezés témavezetői Krizsán András DLA, Prof. Dr. Kiss Gyula DLA és Prof. Dr. Ferencz Marcel DLA voltak. Az építészhallgatók szabad kezet kaptak a tervezés során, műemlékvédelmi és műszaki korlátok nem szabtak gátat fantáziájuknak, a szabad alkotásnak. Az ötlettervek december 9-ig tekinthetők meg.

A kiállításhoz kapcsolódó kerekasztal-beszélgetésen Prof. Dr. Kiss Gyula DLA építészmérnök, B. Szabó Veronika építész és Prosek Zoltán múzeumigazgató válaszol a kérdésekre december 4-én, szombaton 17 órától a Szentendrei Képtárban (Fő tér 2-5.).

www.muzeumicentrum.hu