MuseumDigit konferencia: megnyílt a regisztráció

KONFERENCIA

2018-11-01 10:30

Az elmúlt években rendezett MUZEUM@DIGIT Múzeumi Digitalizálási Konferenciák nagy sikerére való tekintettel a Magyar Nemzeti Múzeum Országos Muzeológiai Módszertani és Információs Központja idén is megrendezi a MUZEUM@DIGIT Konferenciát KULTÚRA – STRATÉGIA – KOMPETENCIA címmel. Időpont: 2018.11.27-28.

A regionális konferencia a múzeumi szakmának és társszakmáknak, cégeknek szóló rendezvény, mely nemzetközi kitekintést nyújt a múzeumi világ fontos kérdéseiről az alábbi témákban:

• digitalizálási stratégiák és eljárások a GLAM szektorban
  • digitális kompetencia fejlesztési lehetőségek, tapasztalatok, eredmények
  • digitális átállás a múzeumi világban
  • új technológiák használata a múzeumi kutatásban és bemutatásban
  • Europeana és más kulturális aggregációs megoldások
  • A kulturális örökségi adatok felhasználása, elérhetővé tétele és megjelenítése

A Dániából, Angliából, Németországból, Hollandiából és Franciaországból érkező nemzetközi és magyar szakemberek a fenti témákhoz kapcsolódóan tartanak előadásokat, emellett szakmai cégek is bemutathatják legfrissebb fejlesztéseiket. A 2 napos esemény lehetőséget kínál a kötetlen eszmecserére, nemzetközi és hazai kapcsolatok kialakítására, valamint a szakmai tapasztalatok megosztására.

Regisztráció: http://museumdigit.hu/regisztracio/

web:  museumdigit.hu