Közös információgyűjtésbe kezdett a NEMO arról, hogy az európai múzeumok hogyan kezelik a koronavírust

EGYÜTTMŰKÖDÉS

2020-03-17 15:00

A NEMO (Network of European Museum Organisations) is aggodalommal figyeli a koronavírus terjedését. A szervezet úgy véli, fontos megismerni, hogy a múzeumok hogy állnak a problémához, ennek érdekében 2020. március 12-én kérdőívet tettek közzé információgyűjtés céljából. Kérésük az európai múzeumi közösségek felé, hogy töltsék ki a kérdőívet, így vegyenek részt a kutatásban.

A felmérés kitöltéséhez kattintson erre a linkre.

Ha úgy megfelelőbb, a válaszokat a NEMO a office@ne-mo.org e-mail címre is várja.

Ezenkívül a NEMO azt tanácsolja tagjainak, hogy kövessék a nemzeti kormányuk által megfogalmazott iránymutatásokat.

A COVID-19 vírus miatt Berlinben végrehajtott biztonsági intézkedések eredményeként a NEMO főleg otthoni munkavégzésre állt át 2020. április 3-ig. A munkatársak az office@ne-mo.org e-mail címen elérhetőek, ha szükséges. A továbbiakban tájékoztatnak az európai múzeumok helyzetéről. Az ülések és a képzési lehetőségek elhalasztásra kerülnek, hacsak nem sikerül digitális megoldást találni.

Borítókép: © Eric Park
Forrás: www.ne-mo.org