Ismét lehet pályázni az ARTtransfer-díjra

FELHÍVÁS

2021-09-10 07:00

A Ludwig Múzeum idén harmadik alkalommal hirdeti meg a kortárs művészet közvetítésének elismerésére alapított díj pályázatot. Az elismeréssel a Ludwig Múzeum – Kortárs Művészeti Múzeum olyan múzeumpedagógusok, pedagógusok, művészek, művészettörténészek, kurátorok tevékenységét ismeri el, akik a saját területükön az elmúlt időszakban sokat tettek a kortárs képzőművészet közvetítéséért és népszerűsítéséért.

A pályázatra magánszemélyek jelentkezését várják a 2017–20 közötti időszakban megvalósult projektekkel. Már korábban máshol benyújtott anyagok is nevezhetők, de a szakmai bemutatkozásban jelölni kell, melyik pályázaton szerepelt.

Az idei lehetőséget a fenntarthatóság jegyében hirdeti meg a múzeum, a projektek középpontjában a kortárs képzőművészet átgondolt, progresszív, jól adaptálható módszerekkel való közvetítése, interpretációja, pedagógiai megközelítése mellett kiemelt szerepet kap a fenntarthatóság problémaköre: a program tematikájában vagy pedig annak módszertanában.

A részletes pályázati felhívás itt olvasható el.

A pályázat kétfordulós. Az első fordulóban előzsűrizés történik. Ezt követően a kiválasztott pályamunkákat egy nyilvános minikonferencián mutatják be a pályázók, ahol a zsűri a tízperces prezentációk után helyben meghozza döntését.

A díj összege: (bruttó) 300.000 Ft, azaz háromszázezer forint (a díj több pályázó között is megosztható).

A díj összegét az EMMI Kultúráért Felelős Államtitkársága támogatása biztosítja.

A második fordulóba bejutott pályázók oklevélben és a Ludwig Múzeum kiadványaiból álló könyvjutalomban részesülnek.

A díj zsűri tagjai:

Dr. Ásványi Katalin, a Budapesti Corvinus Egyetemen Marketing Intézetének docense
Dr. Fabényi Julia, a Ludwig Múzeum igazgatója
Kassai Hajnal, az EMMI múzeumi főosztályának vezetője
German Kinga, egyetemi docens (MOME)
Szabics Ágnes, képzőművész, művészetpedagógus
Fehér Zsuzsanna, a Ludwig Múzeum kommunikációs és marketing igazgatóhelyettese
Üveges Krisztina művészettörténész, a Ludwig Múzeum könyvtárosa és kurátora
Hemrik László, a Ludwig Múzeum Múzeumpedagógiai Osztályának vezetője

A pályázat benyújtásának határideje: 2021. október 10.

Minden további pályázati paraméter az arttransfer.ludwigmuseum.hu oldalon a Pályázati feltételek menüpont alatt található, illetve az alábbi elérhetőségeken:

muzeumpedagogia@ludwigmuseum.hu

06/1/553-4777

Borítófotó: Szabó Zsófia © Ludwig Múzeum – Kortárs Művészeti Múzeum

díj, képzőművészet, kortárs, múzeumpedagógia, műhely
2020-11-19 14:00